Nowotarski Piknik Lotniczy

W pierwszy weekend lipca po raz kolejny Nowy Targ zostanie opanowany przez miłośników sportów lotniczych i sympatyków podniebnych akrobacji! To właśnie w dniach 6-7 lipca na najpiękniej położonym lotnisku w Polsce odbędzie się plenerowy Nowotarski Piknik Lotniczy od lat będący jednym z najważniejszych wydarzeń lata pod Tatrami i wakacyjną wizytówką Nowego Targu.  

Odwiedzając Piknik podczas tegorocznej edycji będziecie mieli niepowtarzalną okazję podziwiać pokazy lotnicze, których gwiazdami będą Łukasz Czepiela w samolocie Edge 540 i Carbon Cub, Artur Kielak w GameBird GB1 oraz Mariusz Szarawara za sterami Extra 330. Niewątpliwą atrakcją będzie również przelot myśliwca F-16. Czekają na Was także loty widokowe nad Podhalem samolotem Cessna 172 oraz zabytkowym samolotem RWD-8. 

Jeśli jednak wolicie pozostać na ziemii, to nie zabraknie dla Was przeciekawych atrakcji! Będziecie mogli obejrzeć wystawę modeli samolotów, szybowców i śmigłowców wykonanych przez członków Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ oraz wystawę zabytkowych pojazdów, odwiedzić namioty z gadżetami dla miłośników lotnictwa czy stoiska gastronomiczne. A na najmłodszych czeka Luna Park z dmuchanymi zjeżdżalniami, karuzelami czy kolejkami elektrycznymi! 

Autor(ka):