Teraz Czytasz
Nowotarski Piknik Lotniczy
08 - 09 lipca 2023

Nowotarski Piknik Lotniczy

Iga Kaczmarczyk
Piknik lotniczy w Nowym Targu 2023 łukasz Czepiela

Nowotarski Piknik Lotniczy, odbywający się na terenie lotniska Aeroklubu Nowy Targ to impreza każdorazowo ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku gwiazdą pokazów będzie Łukasz Czepiela – pilot akrobacyjny i komercyjny, pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race, pierwszy człowiek, który wylądował samolotem na szczycie drapacza chmur.

Na niebie będziemy podziwiać grupy akrobacyjne i formacje, takie jak: FireBirds, Cellfast Flying Team czy Retro Sky Team. Zobaczymy w locie śmigłowce i samoloty takie jak: Bolkow Bo-105, Aero L-29 Delfin, VL-3, Extra 330, PZL M26 Iskierka, RWD 5R, Robinson R-44, An-2 Wiedeńczyk, 2 x Albatros DIII, RWD, Piper PA46-350P, Wiatrakowiec Magni Gyro M-16, Hatz Classic, Boeing Stearman, Jak-18, 2 x Piper Cub, Bushcat, Tulak, SZD Puchacz – akrobacja oraz wiele innych maszyn na wystawie statycznej.

Nowością na pikniku będzie część edukacyjna Sky&Space: profesjonaliści z branży lotniczej i kosmicznej opowiedzą o tajnikach swojej pracy i rozwoju. Będzie możliwość poznania pilotów i specjalistów z sektora kosmicznego, studenci przygotują ciekawe wystawy, a dla najmłodszych uczestników rozegrany zostanie konkurs Lego. Na Pikniku nie zabraknie także koncertów, strefy rozrywkowej z wesołym miasteczkiem i dobrze zaopatrzonej gastronomii.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry