Teraz Czytasz
Nowy szlak na Gubałówkę otwarty

Nowy szlak na Gubałówkę otwarty

Iga Kaczmarczyk

Polskie Koleje Linowe przy współpracy z władzami Zakopanego i Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym udostępniły dla turystów nowy ogólnodostępny i bezpłatny szlak pieszy prowadzący na Gubałówkę.

Szlak liczy 1,3 km, został oznakowany przez PTTK i jest ścieżką o charakterystyce górskiej przebiegającą bezpośrednio wzdłuż trasy kolei linowo-terenowej..

Cieszę się bardzo, że wszyscy chętni będą mogli wyjść na Gubałówkę kolejnym bezpłatnym znakowanym szlakiem, oprócz dotychczasowej trasy wiodącej przez Walową Górę, co poszerza ofertę dla turystów. Trwają także prace nad ponownym udostępnieniem szlaku przez Gładkie. – zachęca Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

Podpowiadamy, że spacer na Gubałówkę można połączyć ze zjazdem (lub wjazdem) koleją linowo-terenową PKL na Gubałówkę lub położonym bardziej na zachód krzesełkowym wyciągiem narciarskim Szymoszkowa lub PKL Butorowy Wierch. Na Gubałówce czeka na Was przepiękny widok na Tatry i szereg atrakcji – restauracje, park linowy, regionalne stragany oraz (tymczasowo zamknięta) zjeżdżalnia grawitacyjna PKL Gubałówka.

Zobacz Też
Dni Zakopanego 2023 program
04 - 13 czerwca 2023
Dni Zakopanego 2023

Fot. Adam Brzoza

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry