Teraz Czytasz
Odkryj Hasiora na nowo

Odkryj Hasiora na nowo

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem
Odkryj Hasiora na nowo

Muzeum Tatrzańskie ponownie otworzyło Galerię Władysława Hasiora dla zwiedzających. Generalny remont objął cały budynek, a 238 dzieł artysty trafiło na stół konserwatorski. Prace trały trwały kilka miesięcy, a ich koszt to ponad 3,2 mln złotych.

Odkryj Hasiora na nowo


Władysław Hasior to artysta wizualny znany głównie jako twórca asamblaży i pomników. Urodzony w Nowym Sączu, w Zakopanem uczył się w Państwowym Liceum Technik Plastycznych pod kierunkiem rzeźbiarza, Antoniego Kenara, a następnie na Wydziale Rzeźby Warszawskiej ASP. Od samego początku swojej artystycznej drogi Hasior tworzył na pograniczu rzeźby, scenografii, rzemiosła i performansu. W swoich kolażach artysta sięgał po codzienne, zwykłe przedmioty nadając im zupełnie nowe, symboliczne znaczenie.

Odkryj Hasiora na nowo


Autorska galeria to miejsce wyjątkowe – mieszczące nie tylko ekspozycję, ale również mieszkanie i pracownię artysty. Przekraczając jej próg wkroczymy do innego świata, gdzie zostaniemy otoczeni przez sławne sztandary, kompozycje przestrzenne, instalacje i rzeźby. Wizyta w tym miejscu pozostanie w pamięci na długo.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry