Teraz Czytasz
Ogólnopolski Konkurs Indywidualności Muzycznych Atma 2023
23 kwietnia 2023

Ogólnopolski Konkurs Indywidualności Muzycznych Atma 2023

Iga Kaczmarczyk
Ogólnopolski Konkurs Indywidualności Muzycznych ATMA

Przesłuchania finałowe odbędą się w niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 10:30 w Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma. Wystąpią: Alicja Furmańczyk – fortepian, Karolina Kuskowska – skrzypce, Zuzanna Sejbuk – fortepian oraz Zoja Syguda – skrzypce.

Ogólnopolski Konkurs Indywidualności Muzycznych ATMA to odbywające się już od pięciu lat wydarzenie, którego celem jest wyłonienie wybitnie utalentowanych, młodych instrumentalistów i wsparcie ich dalszego, artystycznego rozwoju. Konkurs jest multidyscyplinarny – w jego ramach oceniane są artystyczne kreacje młodych pianistów, gitarzystów, skrzypków, altowiolistów oraz wiolonczelistów.

Dowolność w doborze programu, ograniczona jedynie ramami czasowymi stwarza przestrzeń do prezentacji ciekawego, zgodnego z osobowością wykonawcy repertuaru. Konkurs ma dwuetapowy przebieg – w pierwszym etapie oceniane są nagrania audio-video. Na ich podstawie Jury kwalifikuje czterech (bądź więcej) uczestników do finału konkursu. Finał odbywa się w miejscu szczególnym na muzycznej mapie Zakopanego – w Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma. Finaliści wykonują dokładnie ten sam program co w pierwszym etapie. Jurorami konkursu są specjaliści kategorii konkursowych oraz przedstawiciele takich dyscyplin jak kompozycja, dyrygentura i teoria muzyki.

Zobacz Też
27 kwietnia 2024
Dzień Narciarza

W Konkursie zostanie przyznana Główna Nagroda o łącznej wartości 14 000 PLN dla najlepszego wykonawcy. Dla finalistów przyznane zostaną również trzy nagrody specjalne: koncert w siedzibie NOSPR-u w Katowicach, udział w koncercie w Salonu Muzycznym Elżbiety Stefańskiej w Krakowie oraz udział w koncercie w willi Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry