Oratorium „Równoj ku Górze”

14 sierpnia na placu przed Sanktuarium o godzinie 18.3o odbędzie się niezwykłe wydarzenie jakim będzie plenerowy koncert Oratorium na Bachledówce.

Tym razem do zespołu wykonującego dzieło dołączą najwybitniejsze postaci polskiej estrady: Edyta Golec, Roxana Węgiel, Halina Mlynkova, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Paweł i Łukasz Golcowie, Roxana Węgiel a towarzyszyć im będą Sylwia Banasik-Smulska, Emil Ławecki oraz chór i Soliści Góralscy. Nie zabraknie chóru i orkiestry symfonicznej, harmonijki ustnej, gitary basowej czy instrumentów elektronicznych. Całość dopełni orkiestra góralska. To będzie Ponad 200 osób na scenie. Koncert będzie mieć charakter widowiska telewizyjnego, które zostanie wyreżyserowane przez panią Halinę Przebinda i zarejestrowane przez telewizję. A wszystko to w przepięknej scenerii Bachledówki i Tatr.

Po koncercie uczestnicy i widzowie połączą się duchowo z Jasną Górą w modlitwie zawierzenia Górali Matce Bożej jako odpowiedzi na Śluby Jasnogórskie. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Wstęp na koncert jest wolny.

Autor(ka):