Ośrodek Narciarski Bania rusza 2 grudnia!

Doskonałe warunki pogodowe na Podhalu sprawiły, że już w sobotę 2 grudnia otworzy się pierwsza z 18 stacji wspólnego karnetu Tatry Super Ski – Ośrodek Narciarski Bania Ski w Białce Tatrzańskiej.

ON Bania Ski to rodzinny ośrodek znajdujący się na terenie jednego z najpopularniejszych w Polsce resortów rodzinnych – Resortu Bania, na który składają się stok narciarski, czterogwiazdkowy hotel oraz duży kompleks basenów termalnych. Ośrodek posiada kolej o długości 330 metrów, orczyk oraz dwa przenośniki taśmowe o łącznej długości 150 m, zapewniając możliwość zjazdów – nie tylko na nartach! – nawet maluszkom.

Włodarze resortu słyną z tego, że lubią w zasadzie co sezon zaskakiwać Gości nowościami. Tegoroczną niespodzianką dla stałych bywalców na pewno będzie wielofunkcyjny budynek “Bania Ski”. W trzykondygnacyjnym obiekcie znajduje się między innymi nowoczesna narciarnia. Każda szafka podłączona jest do zaawansowanego systemu suszenia i wentylacji, dzięki czemu pozostawiony sprzęt nie będzie mokry, a kolejny dzień szusowania na stoku możecie zacząć w komfortowy sposób. Narciarnia jest połączona bezpośrednio z Hotelem Bania. W budynku “Bania Ski” znajdują się także:

  • kasy sprzedaży karnetów na wyciągi,
  • szkoła narciarska,
  • wypożyczalnia sprzętu zimowego,
  • ski serwis,
  • sklepy ze sprzętem narciarskim i odzieżą,
  • piękna alpejska Karcma Bania.

Karcma Bania to nowe dziecko w białczańskim resorcie. Inspiracją architektoniczną i funkcjonalną były restauracje położone w najbardziej znanych alpejskich kurortach. Z jednej strony można tu skosztować pysznych dań przygotowywanych pod nadzorem zespołu kucharskiego Hotelu Bania **** Thermal & Ski, na które – dzięki podaniu w formie bufetu – nie trzeba długo czekać. Z drugiej, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu architektonicznemu, panoramiczne dachy Baru Rotunda, które otwierają się w błyskawicznym tempie, dają możliwość biesiadowania pod gołym niebem z widokiem na stok narciarski oraz Tatry.

Na pewno istotną informacją dla wszystkich początkujących narciarzy jest fakt, że na terenie ośrodka działa największa szkoła narciarsko-snowboardowa w Polsce, czyli Szkoła STOK zrzeszająca ponad 100 instruktorów. Szkoła słynie z autorskiego program nauki jazdy dla dzieci “Ferie ze Stokusiem”.

Na końcu trzeba wspomnieć, że ON Bania należy do największego projektu branży narciarskiej w Polsce, czyli wspólnego karnetu Tatry Super Ski. Umożliwia to narciarzom i snowboardzistom szusowanie na jednym skipassie na 95 zróżnicowanych trasach (w tym z wieloma z homologacją FIS) i korzystanie z 86 kolei i wyciągów na terenie polskiego i słowackiego Podtatrza.

Więcej informacji na temat ON Bania znajduje się tutaj.

Fot. ON Bania

Autor(ka):