Teraz Czytasz
Parkingi w rejonie Morskiego Oka – zmiany

Parkingi w rejonie Morskiego Oka – zmiany

Iga Kaczmarczyk

W sierpniu zaczęły obowiązywać nowe zasady parkowania dla wszystkich chętnych chcących dojechać na Łysą Polanę i udać się do Morskiego Oka! Parkingi będą dostępne wyłącznie z e-biletem.

W sprzedaży online są wszystkie miejsca parkingowe w tym rejonie (Palenica Białczańska oraz Łysa Polana). Bilet można w szybki sposób kupić przez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety – pod warunkiem, że bilety nie zostaną wyprzedane wcześniej, a takiej sytuacji można spodziewać się w okresie wakacyjnym. Warto sprawdzać prognozy pogody i z wyprzedzeniem planować wycieczkę.

Opłata za miejsce parkingowe wynosi 35 zł. Z e-biletem posiadacie gwarancję miejsca parkingowego – jednak kolejność przyjazdu decyduje o tym, czy samochód będzie zaparkowany na Palenicy Białczańskiej (bliżej wejścia na szlak) czy na Łysej Polanie. Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach, a także osób korzystających z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami (w takim wypadku konieczny wybór odpowiedniej opcji e-biletu w okienku sprzedażowym).

Dla osób nieposiadających konta do płatności internetowych pozostaje możliwość zakupu biletu z płatnością gotówkową w Punkcie Informacji Turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego (ul. Chałubińskiego 44), który czynny jest codziennie od 7.30 do 16.30.

Zobacz Też
Konkurs Marka Tatrzańska

Jeśli nie uda się Wam wykupić miejsca na parkingu w rejonie Morskiego Oka na dany dzień, pozostaje możliwość skorzystania z parkingów alternatywnych dostępnych na terenie gminy Bukowina oraz z parkingu na Polanie Zgorzelisko, skąd organizowany jest transport zbiorowy. Rozkład jazdy linii kursujących z parkingów alternatywnych w gminie Bukowina znajdziecie TUTAJ. Możecie także skorzystać z transportu publicznego z Zakopanego lub innych pobliskich miejscowości.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry