Teraz Czytasz
Parkingi w rejonie Morskiego Oka – zmiany

Parkingi w rejonie Morskiego Oka – zmiany

Iga Kaczmarczyk

W sierpniu zaczęły obowiązywać nowe zasady parkowania dla wszystkich chętnych chcących dojechać na Łysą Polanę i udać się do Morskiego Oka! Parkingi będą dostępne wyłącznie z e-biletem.

W sprzedaży online są wszystkie miejsca parkingowe w tym rejonie (Palenica Białczańska oraz Łysa Polana). Bilet można w szybki sposób kupić przez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety – pod warunkiem, że bilety nie zostaną wyprzedane wcześniej, a takiej sytuacji można spodziewać się w okresie wakacyjnym. Warto sprawdzać prognozy pogody i z wyprzedzeniem planować wycieczkę.

Opłata za miejsce parkingowe wynosi 35 zł. Z e-biletem posiadacie gwarancję miejsca parkingowego – jednak kolejność przyjazdu decyduje o tym, czy samochód będzie zaparkowany na Palenicy Białczańskiej (bliżej wejścia na szlak) czy na Łysej Polanie. Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach, a także osób korzystających z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami (w takim wypadku konieczny wybór odpowiedniej opcji e-biletu w okienku sprzedażowym).

Dla osób nieposiadających konta do płatności internetowych pozostaje możliwość zakupu biletu z płatnością gotówkową w Punkcie Informacji Turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego (ul. Chałubińskiego 44), który czynny jest codziennie od 7.30 do 16.30.

Zobacz Też
Okładka magazynu Zakoplan, przewodnika po atrakcjach i wydarzeniach Zakopanego i Podhala

Jeśli nie uda się Wam wykupić miejsca na parkingu w rejonie Morskiego Oka na dany dzień, pozostaje możliwość skorzystania z parkingów alternatywnych dostępnych na terenie gminy Bukowina oraz z parkingu na Polanie Zgorzelisko, skąd organizowany jest transport zbiorowy. Rozkład jazdy linii kursujących z parkingów alternatywnych w gminie Bukowina znajdziecie TUTAJ. Możecie także skorzystać z transportu publicznego z Zakopanego lub innych pobliskich miejscowości.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry