Piknik Olimpijski w Kościelisku

W najbliższą sobotę, 13 lipca na stadionie biathlonowym w Kościelisku odbędzie się Piknik Olimpijski! To rodzinne wydarzenie w otwartej przestrzeni, w czasie którego organizatorzy – Stowarzyszenie „Łączymy Pokolenia” – zaplanowali między innymi zawody sportowe, spotkania z wybitnymi sportowcami czy też występy zespołów muzycznych w tym Sebastiana Karpiela Bułecki z zespołem czy Andre Bachledy! Przybywajcie do Kościeliska na to olimpijskie spotkanie!

W Kościelisku, gdzie góry są na wyciągnięcie ręki, a śnieg leży za progiem chałupy, sporty zimowe miały znakomite warunki rozwoju. To właśnie z Gminy Kościelisko pochodzi ponad 50 wybitnych sportowców, którzy reprezentowali nasz kraj podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich!

Najstarszy z nich, Józef Gąsienica Sobczak w tym roku będzie obchodził 90 urodziny.
Dodatkowo rok 2024 został ogłoszony przez Polski Komitet Olimpijski Rokiem Polskich Olimpijczyków, by uczcić zdobycie pierwszych medali olimpijskich przez Polskę na Igrzyskach w Paryżu w 1924 roku.

Z tej okazji organizujemy Stowarzyszenie „Łączymy Pokolenia” organizuje Piknik Olimpijski na stadionie biathlonowym w Kościelisku.

Piknik będzie miał charakter rodzinny, będzie to całodniowe wydarzenie w otwartej przestrzeni.
W ramach pikniku zaplanowano m.in.: zawody sportowe – międzypokoleniowa sztafeta, aktywności edukacyjno-sportowe, spotkania z wybitnymi sportowcami, występy zespołów muzycznych i kabaretowych, m.in. wystąpi Sebastian Karpiel Bułecka z zespołem, Andre Bachleda i Kabaret Truteń, a także będzie balon do nieba! Będzie też okazja do poznania Zakopiańskiego Białego Misia!

Program:

12:00-14:00
zawody – biathlonowy Nordic Walking
sztafeta „Trzech Serc” / międzypokoleniowa sztafeta rodzinna

12:00-16:00
strefa sportowa/ warsztaty edukacyjne
młodzieżowa orkiestra dęta z Rostarzewa
spotkania z olimpijczykami

13:30-14.30
występy dziecięcych zespołów regionalnych

14:30
życzenia dla jubilata Józefa Gąsienicy-Sobczaka, czterokrotnego olimpijczyka z Kościeliska!

15:00
konkurs ciast olimpijskich

15:30
Kabaret Truteń

16:30
koncert Sebastiana Karpiela- Bułecki z kapelą

17:30
koncert Andre Bachledy

18:00
Balon widokowy

Zakopiański Biały Miś! Nagrody i niespodzianki.

Wydarzenie towarzyszące:
10:00
Biathlon Dla Każdego

Autor(ka):