PKL otwiera Gąsienicową!

Warunki śniegowe pozwoliły na przygotowanie pierwszej trasy narciarskiej na Kasprowym Wierchu. 14 stycznia rusza Gąsienicowa.

Ze względu na ocieplenie ten sezon narciarski pozostawia wiele do życzenia, natomiast bardzo cieszymy się, że śnieg ponownie pojawił się w Tatrach. Trasy narciarskie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem, co oznacza, że termin ich otwarcia jest zawsze uzależniony od pogody i odpowiedniej pokrywy śnieżnej. Trwają przygotowania, by uruchomić od 14 stycznia trasę narciarską w Dolinie Gąsienicowej. Chcielibyśmy by miłośnicy sportów zimowych mogli jak najlepiej w ferie spędzić aktywnie czas na Kasprowym Wierchu. W najbliższych dniach planujemy także udostępnić trasę narciarską w Dolinie Goryczkowej wraz z nartostradą do Kuźnic. Załoga PKL pracuje w dzień i w nocy, żeby narciarze mogli rozwijać swoje pasje na trasach zjazdowych na Kasprowym Wierchu

– mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. 

Na stronie internetowej PKL znajdują się wszystkie informacje dotyczące godzin otwarcia kolei, terminów otwarcia tras narciarskich w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej oraz sprzedaży skipassów. Wyjazd na Kasprowy Wierch warto zaplanować i z wyprzedzeniem zakupić – na wybrany dzień oraz godzinę – tourpassy i skipassy na stronie PKL. Czas odjazdu kursu kolei jest ściśle określony i znajduje się na tourpassie i skipassie. W tym roku, ze względu na trwający remont placu w Kuźnicach, busy dojeżdżają tylko do Pomnika Prometeusza (ok. połowy drogi do stacji dolnej w Kuźnicach), skąd do stacji dolnej kolei PKL dotrzemy spacerem. Warto pamiętać, by do Kuźnic dotrzeć z rezerwą czasową i w stacji dolnej kolei linowej na Kasprowy Wierch pojawić się przed zaplanowanym odjazdem wagonika PKL. W ośrodku PKL Kasprowy Wierch przez cały sezon zimowy działają mobilni informatorzy, którzy udzielają informacji turystom oraz kierują ruchem, by pomóc w jego usprawnieniu. Informatorów bardzo łatwo rozpoznamy dzięki pomarańczowym płaszczom, które są ich charakterystycznym znakiem.