Teraz Czytasz
Podhalańskie olśnienia
30 marca - 20 maja 2023

Podhalańskie olśnienia

Iga Kaczmarczyk

W Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, 30 czerwca o godzinie 16:30 odbędzie się wernisaż najnowszej wystawy czasowej – malarstwa Edwarda Lasyka „Podhalańskie olśnienia”.

Edward Lasyk od blisko 70 lat mieszka na Podhalu. Chociaż urodził się w powiecie limanowskim, to całe swoje życie związał z naszym regionem. Zafascynowany górami, architekturą, florą uzupełniał swe życie zawodowe przenosząc własne wrażenia, odczucia i klimaty na płótno. Niebagatelne znaczenie miała w tej twórczej pasji znajomość i przyjaźń z Bronisławem Kłosowskim (1923-2011). Wspólne wędrówki z zakopiańskim artystą malarzem, wspólne dyskusje i pasje owocowały doskonaleniem warsztatu. Powstawały kolejne obrazy ukazujące świat gór, góralskie chałupy i kapliczki przedstawione w różnych porach roku, a także kwiaty. Obrazy prezentowane w Czerwonym Dworze nigdy nie były pokazywane szerszej publiczności. To pierwsza wystawa Edwarda Lasyka, która z pewnością przybliży odwiedzającym góralskie, podhalańskie klimaty.

Wystawę można zobaczyć od 31 marca do 20 maja W Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, czynnym od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem środy) w godzinach 10.00-17.00.

Zobacz Też

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry