Powidok

Nowa wystawa czasowa w Galerii Władysława Hasiora ma pokazać́ dorobek miesięcznej podróży i jej konsekwencji – Józef Gałązka i Natan Kryszk przy okazji wystawy w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem zdecydowali się̨ na odnowienie relacji z widzem i przekazanie swoich przemyśleń́ dotyczących roli artysty w społeczeństwie.

W 2019 roku Józef Gałązka po ukończeniu studiów na Wydziale Rzeźby na warszawskiej ASP postanowił wyruszyć́ w miesięczną podróż̇ przez Polskę̨, w poszukiwaniu swojej tożsamości jako artysty–rzeźbiarza. Do podróży zaprosił Natana Kryszka, z którym wspólnie tworzył rzeźby, obiekty i instalacje, a na potrzeby podróży powstała mobilna pracownia „Widok” – powóz łączący funkcje pracowni rzeźbiarskiej oraz punktu prezentacji sztuki.

Artyści odbyli podróż̇ od Tatr do Morza Bałtyckiego z przystankami w miejscach ważnych dla polskiej tożsamości, wakacyjnych kurortach, małych miejscowościach, muzeach i galeriach, miejscach słynących z pięknej przyrody i naturalnego pejzażu. W czasie trasy powstały prace, które były komentarzem lub kronikarskim zapisem przebiegu podróży.

Wystawę możecie zobaczyć do 31. stycznia w Galerii Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18b.