Teraz Czytasz
Przedwieczne
10 czerwca - 15 lipca 2023

Przedwieczne

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem

W Restauracji Marilor, w Hotelu Nosalowy Park od 10 czerwca do połowy sierpnia można zobaczyć wystawę „Przedwieczne” Maksymiliana Ławrynowicza.

Pyszne, wszechwładne, kapryśne. Wzbudzające cześć, uwielbienie, trwogę i miłość. Otoczone alabastrem, lapis lazuli i diamentami pod dachami z hebanu i złota. Owiane kadzidłem, mirrą, namaszczane drogocennymi olejami. Te, którym w ofierze składano zarówno cenne kruszce jak i ludzkie życia. Wystawa „Przedwieczne”, którą można oglądać w Restauracji Marior, to powrót do prastarych korzeni ludzkości, kiedy to kobiecy pierwiastek był czczony jako świętość najwyższa. Autor wystawy zagłębia się w starożytne mitologie całego globu, sięga do zarania cywilizacji, aby przedstawić publice wystawę portretu o boginiach tak pradawnych, że prawie już zapomnianych.

Prosto ze stolicy ta głośna wystawa trafia prosto do Zakopanego, gdzie wspaniałe boginie zagościły wśród lasów, potoków i szczytów Podhala. 9 czerwca w Restauracji Marilor w Nosalowy Park Hotel & Spa odbył się wernisaż IX części projektu fotograficznego Maksymiliana Ławrynowicza z cyklu „Projekt Kobiety”. Tegoroczna odsłona nosi tytuł „Przedwieczne”. Do prac fotografa opisy stworzyła Joanna Laprus. W wernisażu wzięły udział bohaterki uwiecznione na pracach.  

Twarzą tegorocznej wystawy została Dorota Gardias. W projekcie wzięły udział: Misheel Jargalsaikhan, Barbara Kurdej-Szatan, Ewa Minge, Aleksandra Hamkało, Aleksandra Kisio, Kamila Syga, Ewa Halina Rich, Julia Kamińska, Katarzyna Kołeczek, Sylwia Koperska, Kamila Kamińska, Marcelina Leszczak, Agnieszka Mrozińska, Anna Jarosik, Aleksandra Szwed, Agnieszka Niedziałek, Vanessa Aleksander, Kim Ngujen, Magdalena Bereda, Anna Karczmarczyk, Lady Perse, Beata Dethloff, Agata Frankowska.

Zobacz Też

Organizatorzy: Fundacja „Projekt Kobiety”, Restauracja Marilor oraz Hotel Nosalowy Park.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry