Teraz Czytasz
Przegląd kolejki na Kasprowy Wierch i Gubałówkę

Przegląd kolejki na Kasprowy Wierch i Gubałówkę

Iga Kaczmarczyk
Zamknięta kolejka na Kasprowy Wierch - przegląd techniczny

W ośrodkach turystycznych należących do Polskich Kolei Linowych wkrótce ruszają jesienne przeglądy techniczne. Już od 18 października rozpocznie się przegląd kolei PKL Kasprowy Wierch.

wszystkie obiekty co roku, po zakończonym sezonie letnim oraz zimowym przechodzą dodatkowo prace techniczne związane z przygotowaniem kolei do następnego sezonu. Ich celem jest zapewnienie sprawności urządzeń, bezpieczeństwa oraz komfortu podróżujących turystów, a także pracowników firmy. Niezbędnym elementem zakończenia prac serwisowych i konserwacyjnych kolei jest odbiór techniczny i dopuszczenie do użytkowania urządzeń przez Transportowy Dozór Techniczny.

W tym roku jesienne prace konserwacyjne kolei i urządzeń w ośrodkach Grupy PKL rozpoczną się od ośrodka turystycznego na Kasprowym Wierchu i potrwają od 18 października do 5 listopada. Od 2 do 26 listopada ruszą przeglądy kolei w ośrodku PKL Mosorny Groń. Od 15 do 30 listopada wyłączone z ruchu pasażerskiego będą również koleje w ośrodku PKL Palenica oraz od 15 do 27 listopada w ośrodku PKL Góra Żar. Prace serwisowe, przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Gubałówka na sezon zimowy potrwają od 29 listopada i zakończa się 15 grudnia.

Zobacz Też

Przestój ośrodków turystycznych PKL związany z przeglądami technicznymi zostanie także wykorzystany na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych realizowanych przez PKL, TOPR, GOPR i Straż Pożarną, podczas których zostaną wykonane szkoleniowe próby ewakuacji pasażerów. Ćwiczenia zaplanowane są na październik oraz listopad i odbędą się we wszystkich ośrodkach Grupy PKL.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry