Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2021

Bez wątpienia najważniejsze zimowe wydarzenie w Zakopanem. Bilety na Puchar Świata w Skokach Narciarskich rozchodzą się zazwyczaj jak ciepłe bułeczki, a całe miasto rozbrzmiewa wtedy dźwiękami biało-czerwonych wuwuzeli. Niestety w tym roku za sprawą pandemii konkurs odbędzie się bez udziału publiczności.

Rywalizacja na Wielkiej Krokwi najlepszych skoczków na świecie należy do wyjątkowo widowiskowych. Kamil Stoch wraz z kadrowymi kolegami od wielu sezonów zapewniają kibicom niezwykłe emocje. Czy podczas dekoracji zwycięzców usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego? Dowiemy się wkrótce

Puchar Świata w Skokach Narciarskich rozgrywany jest od roku 1979. Widowiskowe konkursy drużynowe wprowadzono jednak dopiero w 1992 r. Sam pomysł na cykl konkursów na różnych skoczniach, których wyniki zaliczane byłyby do wspólnej klasyfikacji, przejęty został z narciarstwa alpejskiego, w którym Puchar Świata rozgrywany jest od 1967 r..

Niestety ze względu na stan pandemii tegoroczny konkurs będziemy mogli oglądać tylko na ekranie telewizora – trybuny pozostaną puste.

PUCHAR ŚWIATA FIS – program konkursu
Zakopane, 16-17 stycznia 2021

piątek, 15 stycznia

15.45 oficjalny trening (2 serie)
18.00 kwalifikacje

sobota, 16 stycznia

15.00 seria próbna
16.15 konkurs drużynowy

niedziela, 17 stycznia

15.00 seria próbna
16.00 konkurs indywidualny

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew – wtulona w reglowe lasy – to jedna z najpiękniej położonych skoczni narciarskich na świecie. Zaprojektowana przez Karola Stryjeńskiego po raz pierwszy gościła konkurs skoków narciarskich w marcu 1925 roku. Pierwsze rekordy obiektu mogą wzbudzić uśmiech na twarzach kibiców – w końcu trudno porównywać z dzisiejszymi wynikami 36-metrowy skok Stanisława Gąsienicy-Sieczki sprzed ponad 80 lat. Aktualny rekord Wielkiej Krokwi, ustanowiony w zeszłym roku, należy do Dawida Kubackiego i wynosi 143,5 m.

Puchar-Świata-w-Skokach-Narciarskich-2021-2
fot. archiwum Muzeum Tatrzańskiego
Autor(ka):