Teraz Czytasz
Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2021

Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2021

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem
Puchar-Świata-w-Skokach-Narciarskich-2021

Bez wątpienia najważniejsze zimowe wydarzenie w Zakopanem. Bilety na Puchar Świata w Skokach Narciarskich rozchodzą się zazwyczaj jak ciepłe bułeczki, a całe miasto rozbrzmiewa wtedy dźwiękami biało-czerwonych wuwuzeli. Niestety w tym roku za sprawą pandemii konkurs odbędzie się bez udziału publiczności.

Rywalizacja na Wielkiej Krokwi najlepszych skoczków na świecie należy do wyjątkowo widowiskowych. Kamil Stoch wraz z kadrowymi kolegami od wielu sezonów zapewniają kibicom niezwykłe emocje. Czy podczas dekoracji zwycięzców usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego? Dowiemy się wkrótce

Puchar Świata w Skokach Narciarskich rozgrywany jest od roku 1979. Widowiskowe konkursy drużynowe wprowadzono jednak dopiero w 1992 r. Sam pomysł na cykl konkursów na różnych skoczniach, których wyniki zaliczane byłyby do wspólnej klasyfikacji, przejęty został z narciarstwa alpejskiego, w którym Puchar Świata rozgrywany jest od 1967 r..

Niestety ze względu na stan pandemii tegoroczny konkurs będziemy mogli oglądać tylko na ekranie telewizora – trybuny pozostaną puste.

PUCHAR ŚWIATA FIS – program konkursu
Zakopane, 16-17 stycznia 2021

piątek, 15 stycznia

15.45 oficjalny trening (2 serie)
18.00 kwalifikacje

sobota, 16 stycznia

15.00 seria próbna
16.15 konkurs drużynowy

Zobacz Też
23 - 25 czerwca 2023
19. Festiwal Moc Gór

niedziela, 17 stycznia

15.00 seria próbna
16.00 konkurs indywidualny

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew – wtulona w reglowe lasy – to jedna z najpiękniej położonych skoczni narciarskich na świecie. Zaprojektowana przez Karola Stryjeńskiego po raz pierwszy gościła konkurs skoków narciarskich w marcu 1925 roku. Pierwsze rekordy obiektu mogą wzbudzić uśmiech na twarzach kibiców – w końcu trudno porównywać z dzisiejszymi wynikami 36-metrowy skok Stanisława Gąsienicy-Sieczki sprzed ponad 80 lat. Aktualny rekord Wielkiej Krokwi, ustanowiony w zeszłym roku, należy do Dawida Kubackiego i wynosi 143,5 m.

Puchar-Świata-w-Skokach-Narciarskich-2021-2
fot. archiwum Muzeum Tatrzańskiego
Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry