
To bez wątpienia najważniejsze zimowe wydarzenie w Zakopanem. Bilety zawsze rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a całe miasto przez dwa dni mieni się biało-czerwonymi flagami i przeżywa istny najazd kibiców.
Zawody odbywają się na Wielkiej Krokwi, która jest uznawana za jedną z najpiękniej położonych skoczni narciarskich na świecie. Zaprojektowana przez Karola Stryjeńskiego, po raz pierwszy gościła konkurs skoków narciarskich w marcu 1925 roku. Pierwsze rekordy obiektu mogą wzbudzać uśmiech na twarzach kibiców – w końcu trudno porównywać z dzisiejszymi skokami 36-metrowy skok Stanisława Gąsienicy-Sieczki sprzed ponad 80 lat. Jej aktualny rekord należy do Yukiya Satō i wynosi 147 metrów. Co ciekawe, najdłuższy skok o długości 150,5 metra oddał w 2025 roku Domen Prevc podczas zawodów Red Bull Skoki w Punkt.
Rywalizacja najlepszych skoczków na Wielkiej Krokwi od lat cieszy się niezwykłą popularnością. Czy podczas tegorocznych zawodów usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego? Jedno jest pewne, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i reszta Polaków dadzą z siebie wszystko! Dopingujcie naszych skoczków jak najmocniej!
🗓️ Sobota, 10 stycznia 2026 roku
11:30 – planowane otwarcie bram
12:00 – oficjalny trening (2 serie)
14:15 – kwalifikacje
16:10 – pierwsza seria konkursu Super Team
🗓️ Niedziela, 11 stycznia 2026 roku
13:00 – planowane otwarcie bram
15:00 – seria próbna
16:00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego
