Razem, choć osobno. Bieg po Oddech

Impreza, która zdążyła się już wpisać do kalendarza biegowego, miała w tym roku świętować mały jubileusz. W związku z sytuacją epidemiologiczną tegoroczne zawody odbędą się w formule rywalizacji na odległość.

Dystans 5 km można pokonać w dowolnym miejscu. Ważne, by było to między 16 sierpnia a 5 września 2020 r. Trasę można przebiec lub przejść, np. z kijami do nordic walking. A wszystko z myślą o chorych na mukowiscydozę.

– Chorzy na mukowiscydozę przez całe życie funkcjonują tak, jakby była pandemia. Stosują zasady izolacji społecznej, zagrożeniem są dla nich miejsca publiczne, gdzie zawsze jest ryzyko kontaktu z osobami mającymi ostre infekcje. Na co dzień wykorzystują także maseczki, rękawiczki i inne materiały ochronne. Przy całym dramacie tej pandemii, teraz będzie dużo łatwiej wytłumaczyć, co to znaczy mieć mukowiscydozę – mówi prof. Dorota Sands, kierująca Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym.

Bieg po Oddech został wpisany do Zakopiańskiej Ligi Biegowej. Na wszystkich uczestników czekają koszulki biegowe i pamiątkowe medale – uczestnik sam decyduje, który pakiet startowy chce nabyć. Każdy zakupiony pakiet startowy to cegiełka, która przekłada się na pomoc podopiecznym Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Bo wirtualne bieganie to realne pomaganie.

Rejestracja i zakup pakietów startowych na stronie www.bieg.oddychaj.pl

Autor(ka):