Wystawa i warsztaty z Robo Kočanem

Otwarcie wystawy Robo Kočana „Príbehy v depozitároch” odbędzie się w piątek 14 lipca o godzinie 19:00 w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem.

To będzie wystawa fotografii jednego z najciekawszych współczesnych fotografów słowackich. Robo znany jest przede wszystkim ze swoich poetyckich fotografii kreatywnych. W Galerii Antoniego Rząsy zobaczymy tym razem jego zdjęcia dokumentalne. W sobotę 15 lipca Artysta poprowadzi warsztaty fotograficzne dla młodych i dorosłych pasjonatów fotografii w godzinach 13:00-17:00. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: galeria@antonirzasa.pl lub tel. 695482204.

Autor pisze o powstaniu tego cyklu tak: „Obrazy z magazynów galerii, które odwiedziłem podczas dwuletniej pracy nad digitalizacją zbiorów muzealnych w ramach projektu Galeria Cyfrowa. Podczas sesji zdjęciowych zrobiłem kilka ujęć w magazynach i na korytarzach, w których przechowywane są prace. Interesowały mnie powiązania, konfrontacje, jakie powstawały między ustawionymi obok siebie rzeźbami z różnych okresów, ich pakowaniem czy czasowym składowaniem w korytarzach”.

Robo Kočan – fotograf. Urodził się w 1968 roku w Popradzie. W 1996 r. ukończył studia w Wyższej Szkole Sztuki Plastycznej w Bratysławie (Katedra Sztuk Wizualnych i Fotografii). Odbył staże w Nottingham Trent University (Wielka Brytania, 1993), Ecóle Nationale des Beaux Arts w Dijon (Francja, 1993). Uczestniczył w programach: SPACES world artists program – Cleveland -OH (USA 2003) oraz CROSS ROADS – Glamorgan – Wels (GB 2004). Mieszka i tworzy w Popradzie.

Wystawa jest współfinansowana przez Miasto Zakopane. Będzie można ją zobaczyć od 15 lipca do 23 sierpnia 2023 w Galerii Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16A.

Fot. Facebook/Galeria Antoniego Rząsy

Autor(ka):