Teraz Czytasz
„Równoj ku Górze”
10 grudnia 2022

„Równoj ku Górze”

Iga Kaczmarczyk
Oratorium koncert w kościele świętego krzyża w zakopanem

W kościele św. Krzyża w Zakopanem 10 grudnia odbędzie się niezwykły koncert.

Na scenie stanie 180-osobowy zespół łączący muzykę klasyczną z ludową – góralską: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, chór oraz soliści: Sylwia Banasik-Smulska i Emil Ławecki, a przede wszystkim górale z regionalnych zespołów śpiewaczych Podhala, kapela Krzysztofa Czecha i zespół Haniańczyków grających na trombitach. Wspaniałym uzupełnieniem będzie schola wyższego Seminarium Duchownego Ojców Paulinów.

Wszyscy razem wyśpiewają za Prymasem Tysiąclecia, że „Z gór widać bowiem lepiej i zawsze trzeba równać ku górze – nigdy w dół”. Na zakończenie roku jubileuszu obecności Świętego Jana Pawła II na Podhalu kiedy to wołał „Sursum Corda”, w to samo miejsce zakopiańskiego Kościoła przychodzi błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński z przesłaniem „Równoj ku Górze”. Bo wiara musi być żywa. A myśl i słowo wielkiego Prymasa daje szansę, by dzisiaj umocnić i zjednoczyć wiernych.

O czym marzą ludzie w dzisiejszych trudnych, niespokojnych czasach, przepełnionych troską o codzienność i lękiem o przyszłość? Jaki prezent ucieszyłby ich najbardziej?  Tęsknota za pełnią pokoju, dobra i piękna jest w nas wielka. Na co dzień nie mamy okazji, by wziąć udział w wydarzeniu muzycznym i duchowym, które sprawi, że poczujemy się obdarowani w niezwykły sposób.

Rejestracja biletów na stronie: www.rownajkugorze.pl

Zobacz Też
22 kwietnia - 03 czerwca 2024
Wystawa „Jedziemy. Ostry zakręt”

Adres Facebook: https://www.facebook.com/RownojKuGorze

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry