Teraz Czytasz
Skąd najlepiej widać Tatry?

Skąd najlepiej widać Tatry?

Iga Kaczmarczyk

Wizyta w Zakopanem bez zdjęć z przepiękną panoramą w tle i majestatycznym Giewontem? To przecież jedna z wizytówek miasta i najczęściej spotykany motyw na lokalnych pocztówkach! Podpowiemy Wam gdzie w okolicy znajdziecie najlepsze punkty widokowe.

Jeśli jesteście na Krupówkach – nie musicie szukać daleko! Na najwyższym piętrze Centrum Handlowego Krupówki 40 znajduje się Góralski Browar – restauracja i kawiarnia z kolorowym tarasem widokowym, gdzie zrobicie świetne zdjęcia podczas relaksu po zakupach. Podobne widoki zaserwuje Wam Cafe Tygodnik Podhalański ze swoim tarasem (ul. Kościuszki 3) mieszcząca się w dawnej redakcji lokalnej gazety.

Macie ochotę na dłuższy spacer? Gubałówka, położona vis-à-vis Tatr po przeciwnej stronie Zakopanego, na całej długości oferuje rewelacyjne widoki na góry! W jej głównej, turystycznej części obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów, dlatego najlepiej zostawić go w Zakopanem lub na parkingu od strony Kościeliska lub Zębu. Z Zakopanego możecie dostać się na Gubałówkę kilkoma sposobami zaczynając od jej wschodniej części:

  • wyciągiem narciarskim Harenda możecie wyjechać także z rowerami – jej dolna stacja jest świetnie połączona z centrum miejską linią autobusową, dysponuje także parkingiem,
  • kolejką terenową PKL Gubałówka – kolejka łączy centrum Zakopanego z najbardziej popularną częścią wzniesienia – znajdziecie tu restaurację, bary, w lecie plażę z leżakami i aż nadto atrakcji!
  • widokową koleją krzesełkową Szymoszkowa, którą także możecie podróżować z rowerami,
  • wyciągiem krzesełkowym PKL na Butorowym Wierchu.

Pamiętajcie aby przed wycieczką sprawdzić czy wyciągi rozpoczęły już letni sezon (zwykle jest to czerwiec). Jadąc na rowerach możecie dojechać do Kościeliska. Jeśli będziecie pieszo – warto zejść lub zjechać do punktu z możliwością dogodnego powrotu do własnego samochodu czy też centrum miasta.

Jeśli dysponujecie swoim samochodem macie świetną możliwość aby ruszyć na widokowy objazd po Podhalu! Od strony Białego Dunajca dojedziecie do Gliczarowa Górnego, jednej z najwyżej położonych wsi w Polsce, gdzie widokowe działki osiągają zawrotne ceny – co roku widoki z Gliczarowa możemy podziwiać podczas transmisji z Tour de Pologne i największych podjazdów na trasie z maksymalną stromizną 22%!

Obraz Arek Socha z Pixabay

Z Gliczarowa możecie ruszyć dalej w stronę Bukowiny Tatrzańskiej. Po kilkunastu minutach dotrzecie na przepiękne polany Szymkówkę i Głodówkę, leżące przy szosie z Bukowiny w stronę Łysej Polany i Morskiego Oka. Przy pierwszej z nich możecie zatrzymać się w widokowej karczmie Szymkówka i zjeść coś pysznego. Natomiast położona nieco dalej Głodówka od lat jest znana jako punkt widokowy z piękną panoramą Tatr.

Kierując się w stronę Białki Tatrzańskiej skręćcie do Czarnej Góry– tutejszy punkt widokowy Czarna Góra/Litwinka słynie nie tylko z rozległych widoków na Tatry, Pieniny i Gorce – na szczycie wzniesiono ponad 20-metrowy krzyż milenijny.

Zobacz Też

Ostatnie w naszym zestawieniu i zarazem jedno z cieszących się największym powodzeniem miejsc to Przełęcz nad Łapszanką – parkując tutaj trzeba uważać aby nie zastawić wąskiej drogi prowadzącej na Słowację. Najłatwiej tu dojechać z Jurgowa, położonego obok Czarnej Góry. Z rozległych pół rozciągających się przy drodze podziwiać można Tatry Bielskie i Tatry Wysokie. Ten punkt to mekka fotografów, niejednokrotnie można trafić na kilka sesji ślubnych odbywających się tu jednocześnie!

Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych podpowiedzi, a wyruszając w trasę znajdziecie także miejsca mniej popularne, które pozwolą Wam cieszyć się widokami, naturą oraz kulturą naszego regionu w ciszy i spokoju. Udane fotki z wyjazdu będą przywoływać najlepsze wspomnienia!

Fot. Obraz Tomasz Fudala z Pixabay

Zobacz Komentarze
  • Ten artykuł na Zakoplan.pl jest naprawdę przydatny dla wszystkich entuzjastów gór, zwłaszcza Tatr. Opisuje on różne punkty widokowe, z których można podziwiać piękno tych górskich krajobrazów. Wydaje mi się, że autor dobrze opisał każdą lokalizację, podając także informacje na temat trudności dostępu i udogodnień na miejscu. Cieszę się, że takie przewodniki są dostępne online, co pozwala lepiej zaplanować swoje wyprawy górskie.

  • Artykuł bardzo ciekawy! Bardzo podoba mi się, jak w prosty sposób przedstawiono najlepsze miejsca, z których można podziwiać Tatry. Przydatne są również informacje dotyczące warunków pogodowych i porad dla turystów. Można zauważyć, że autor posiada głęboką wiedzę na temat regionu i potrafi przekazać ją czytelnie. Na pewno skorzystam z tych wskazówek podczas mojej następnej wizyty w Tatrach!

  • Artykuł na temat najlepszych miejsc do podziwiania Tatr jest bardzo interesujący. Bardzo mi się podoba, że autor dostarcza konkretne informacje dotyczące lokalizacji i szlaków. Cieszę się, że podkreśla też znaczenie odpowiedniego przygotowania przed wyruszeniem w góry. Zdjęcia w artykule są piękne i zachęcają do odwiedzenia tych miejsc. Polecam każdemu miłośnikowi gór, aby zapoznał się z tym artykułem i wybrał się na wycieczkę do Tatr.

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry