Słowiński X Chopin – Impressions

Stanisław Słowiński Band oraz InfraArt Chamber Orchestra w Zakopanem! Niezwykły koncert z udziałem Stanisława Słowińskiego – skrzypka i kompozytora europejskiej sceny jazzowej i crossover odbędzie się w zakopiańskim Hotelu Nosalowy Dwór w piątek 26 stycznia.

Przygotujcie się na fascynującą podróż przez twórczość Fryderyka Chopina, która zostanie zaprezentowana w zupełnie nowej, jazzowo-orkiestrowej odsłonie. Na programie znajdą się nieśmiertelne kompozycje mistrza Chopina, takie jak „Etiuda c-moll „Rewolucyjna”, „Preludium e-moll” czy „Nokturn e-moll”, ale w aranżacjach autorstwa Stanisława Słowińskiego. To będzie połączenie romantycznej ekspresji z energetyczną swobodą jazzowej improwizacji. Stanisław Słowiński to artysta o wielkim dorobku, który regularnie występuje na polskich scenach, a także zyskał uznanie na arenie międzynarodowej. Jest laureatem licznych nagród i plebiscytów, a w 2023 roku świętuje 15 lat swojej artystycznej pracy. To wyjątkowy jubileusz, który będzie obchodził na najważniejszych polskich estradach.

A to jeszcze nie wszystko! Koncert poprowadzi Stanisław Słowiński Band, złożony z wybitnych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej. To zespół instrumentalistów z bogatym portfolio i międzynarodowymi osiągnięciami.  Dodatkowo, to wydarzenie będzie okazją do usłyszenia InfraArt Chamber Orchestra – orkiestry działającej pod egidą agencji InfraArt. Pomimo krótkiej historii, orkiestra zdążyła zyskać uznanie za znakomite koncerty na prestiżowych scenach.

Jeśli jesteście miłośnikami muzyki klasycznej, jazzu, lub po prostu poszukujecie niezwykłego muzycznego przeżycia, to ten koncert jest dla Was! Start o godzinie 19:00. Centrum Kongresowe „Gerlach” Nosalowy Dwór Resort & Spa, ul. Oswalda Balzera 21D. Bilety na Kup Bilecik.

Fot. Facebook/Nosalowy Dwór Resort & Spa Zakopane 

Autor(ka):