Snowpark Goobaya z najwyższą skocznią w Polsce!

W tym sezonie na miłośników freestylu na Gubałówce czekają nowe atrakcje, wśród nich najwyższa w Polsce 15 metrowa skocznia, dodatkowe raile, boxy oraz wiele niespodzianek, które pasjonatom białego szaleństwa dostarczą jeszcze więcej radości.

Snowpark Goobaya jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Na jego terenie znajduje się m.in. 5 skoczni o wysokości od 2 m do 15 m oraz 11 przeszkód jibbowych. Tej zimy przestrzeń parku została powiększona oraz wykorzystana w nowy, jeszcze bardziej ciekawy sposób.

– W tym sezonie Goobaya zajęła całą górną polanę Gubałówki. W ramach rozbudowy powstała m.in. „Goobaya Loszka” – największa w Polsce skocznia o wysokości ok. 15 m z lądowaniem i wysoką parabolą lotu oraz wiele innych atrakcji. Wszystkie nowe przeszkody, podobnie jak cały snowpark, zostały zaprojektowane przez czołowych zawodników freestyle i wielokrotnych Mistrzów Polski we freeskiingu – Szczepana Karpiela-Bułeckę oraz Jana Krzysztofa – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

– Snowpark podzieliliśmy na specjalne strefy – dla uczących się oraz dla profesjonalistów. Przeszkody zostały dopasowane do różnych poziomów umiejętności, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Jan Krzysztof. Na terenie Gubałówki już trzeci sezon działa pierwsza w Polsce profesjonalna Akademia Freestylowa, której założycielami i instruktorami są Jan Krzysztof i Szczepan Karpiel Bułecka. W szkółce, pod okiem najlepszych instruktorów można rozpocząć przygodę 
z freestylem i rozwijać zdobyte umiejętności.

14 stycznia, w sobotę na Gubałówce odbyły się wyjątkowe zajęcia sportowe,w których wzięli udział młodzi mistrzowie pływania ze sponsorowanego przez Polskie Koleje Linowe klubu sportowego „Płetwal“ w Zakopanem. Trening na Gubałówce poprowadzili czołowi zawodnicy freestylu – Jan Krzysztof i Szczepan Karpiel-Bułecka wspólnie z Maciejem Harasem – wielokrotnym mistrzem Polski w pływaniu, byłym członkiem kadry narodowej. Dzieci mogły podziwiać zmagania mistrzów oraz same wypróbować możliwości snowparku.

Freestyle to jedna z najprężniej rozwijających się dyscyplin sportowych w Polsce. Uprawiany jest zarówno przez snowboardzistów jak i narciarzy. Zawodnicy freestyle snowboardingowego konkurują ze sobą wykonując poszczególne ewolucje. Freestyle narciarski jest osobną dyscypliną polegającą na zjeżdżaniu po różnego rodzaju trasach narciarskich oraz wykonywaniu przy tym jak najefektywniejszych skoków i ewolucji.

– Freestyle to dyscyplina sportu najbardziej popularna wśród nastolatków, jednak chętnych do nauki nie brakuje ani wśród dzieci, ani dorosłych – dodaje Jan Krzysztof.
Goobaya snowpark jest jedną z największych zimowych atrakcji Gubałówki. Na terenie parku w tym roku planowane jest również przeprowadzenie narciarskich 
i snowboardowych Mistrzostw Polski w konkurencjach Slope Style. Tej zimy, już po raz drugi, na Gubałówce odbywają się także pojedynki freestylowców, tzw. „Snow Battle”. Sponsorem wydarzenia są Polskie Koleje Linowe.

– Gubałówka przez 70 lat była mekką sportów zimowych. Obecnie to przede wszystkim całoroczne centrum rekreacji. Zimą na narciarzy i snowboardzistów czeka profesjonalny snowpark, a dla turystów przygotowaliśmy wyjątkową wystawę rzeźb świetlnych – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

Autor(ka):