Spotkania i warsztaty z konserwatorkami tradycyjnego stroju regionalnego

Jeśli interesujesz się tradycyjnym strojem regionalnym, chciałbyś dowiedzieć się jak przebiega jego konserwacja, a także poznać tajniki pracy konserwatora i dowiedzieć się jak w tradycyjnych strojach można odnaleźć interesujące ślady przeszłości, to mamy dla Ciebie świetną propozycję! Spotkanie z konserwatorkami stroju regionalnego, które zaangażowane są w proces konserwacji kolekcji Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem!

Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego” to cykl pięciu wystaw poświęconych strojom regionalnym. Oglądając zgromadzoną na nich zabytkową odzież, nie zawsze pamiętamy, że o jej współczesny wygląd zadbali konserwatorzy.

Z tego powodu 5 lipca Muzeum Tatrzańskie zaprasza na spotkania z osobami, które przedłużają trwanie zabytków, niejednokrotnie przywracając im ich dawny wygląd, a także na bazie swej wiedzy i przy wykorzystaniu metod badawczych, pomagają odtwarzać ich przeszłość. Wydarzenia będą miały miejsce w gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10.

O godzinie 15:00 w sali edukacyjnej odbędzie się pokaz połączony z mini warsztatami, który poprowadzi Bogumiła Dańko z działu konserwacji Muzeum Tatrzańskiego, która zdradzi Państwu niektóre z tajników konserwatorskiego zawodu, a chętne osoby zaprosi do prostych doświadczeń.

O godzinie 18:00 odbędzie się wykład Joanny Sielskiej-Melchiori, konserwatorki dzieł sztuki, jednej z grona osób biorących udział w projekcie przywracania świetności dawnym ludowym ubiorom z kolekcji Muzeum Tatrzańskiego. Konserwatorka podzieli się z Państwem swoim sposobem patrzenia na muzealne zabytki i interpretowania odnalezionych w nich śladów przeszłości.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Autor(ka):

Może też Cię zainteresuje: