Taki Duet! Rzeźba i malarstwo

Od 27 czerwca do 13 sierpnia w sali wystawowej GOKR Kościelisko (ul. Nędzy-Kubińca 136) będzie można oglądać wystawę rzeźby Marii Cukier oraz malarstwa Stanisława Stocha – Taki Duet! Wernisaż odbędzie się 6 lipca o godzinie 18:00 – wstęp wolny.

Maria Cukier – mieszka i pracuje w Zakopanem. Jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie dyplom na Wydziale Rzeźby obroniła w pracowni prof. Adama Myjaka. Swoje prace prezentowała wielokrotnie na wystawach indywidualnych i
zbiorowych. Brała udział w kilkudziesięciu międzynarodowych plenerach i sympozjach rzeźbiarskich w całej Europie, a jej prace można oglądać tam w miejscach publicznych. Od kilku lat prowadzi pracownię stolarską dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy PSONI w Zakopanem.

Stanisław Stoch – mieszkaniec Suchego. Członek zakopiańskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem w 1982 roku. Dyplom wyższej uczelni w zakresie malarstwa, uzyskał na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach- filia Wydziału Artystycznego przy Instytucie Sztuki w Cieszynie w pracowni Jerzego Wrońskiego. Prowadzi zajęcia z młodzieżą z plastyki i witrażu. W ramach zajęć młodzież pod okiem nauczyciela, doskonali swoje umiejętności z zakresu łączenia szkła metodą fusingu uzyskując ciekawe wytwory plastyczne. Prywatnie uprawia przede wszystkim malarstwo sztalugowe i rysunek. Wykonywał również prace plenerowe z zakresu scenografii Poroniańskiego Lata. Od kilku lat jest autorem rycin zdobiących plakaty i dyplomy kolejnych Przednówków w Polanach. Swoje prace wystawia na zbiorowych wystawach sztuki w kraju i poza jej granicami. Od 1985 roku miał około 50 wystaw zbiorowych i indywidualnych. Przed paroma laty, również my gościliśmy indywidualną wystawę malarstwa Stanisława Stocha. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Autor(ka):