Teraz Czytasz
Tańcząc z drzewami
01 czerwca - 31 sierpnia 2021

Tańcząc z drzewami

Iga Kaczmarczyk
Antoni Rząsa - robie co mi dyktuje drzewo

Galeria Antoniego Rząsy (ul. Bogdańskiego 16a), otwarta w 1976 roku, jest nie tylko miejscem wielopokoleniowej, artystycznej rodziny Rząsów i siedzibą prac Antoniego, ale gospodarzem i propagatorem dla wystaw wielu artystów. Aktualnie zaprasza na świetną wystawę fotografii Jakuba Pajewskiego, jednego z najciekawszych współczesnych polskich fotografów, którą można podziwiać do 31 sierpnia.  

Jakub Pajewski to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1986 roku. Autor plakatów teatralnych, fotosista filmowy. Jedno ze zdjęć Pajewskiego zdobiło Pałac Kultury i Nauki w Warszawie w listopadzie 2002 roku podczas trwania wystawy Powiększenie. Fotografie w czasach zgiełku. Jego fotografie znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, a sam cykl, który możemy podziwiać, powstał w ramach Rezydencji Artystycznej w Nancy we Francji.

Na fotografiach zobaczymy niezwykłe bogactwo pozornie zwykłych i niewiele znaczących momentów życia. Wyjątkowy zmysł artysty sprawia, że prostota zdjęć zachwyca, szczególnie w otoczeniu wnętrz i prac Antoniego Rząsy.

Zobacz Też
X Dni Lawinowo Skiturowe relacja
06 - 07 kwietnia 2024
XI Dni Lawinowo-Skiturowe

Fot. Jakub Pajewski

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry