Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

W gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, 18 lutego o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z współautorem książki „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” – Pawłem Skawińskim.

Dowiecie się ciekawostek o tym jak zwierzęta w Tatrach spędzają zimę i będziecie mogli zadać pytania na nurtujące Was tematy. Będzie to również świetna okazja do zakupu tej pięknie ilustrowanej książki z dedykacją autora, w promocyjnej cenie. Po spotkaniu odbędzie się oprowadzanie po części przyrodniczej nowo otwartej wystawy, podczas którego Pan Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski, zdradzi Wam sekrety mieszkańców Tatr.

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”

Przygodę w Tatrach czas zacząć! Gdy raz wybierzecie się na wycieczkę w Tatry, obiecuję, że będziecie chcieli tam wrócić! – zapewnia Paweł Skawiński i wie co mówi, bo sam spędził w tych górach niemal całe swoje dorosłe życie. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wycieczki z rodzicami, z nocowaniem w schroniskach i burzą podczas wspinaczki. To dopiero przygoda! Teraz czas na was! Zapraszamy na wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń i góralskich chat. Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się, bo z takim przewodnikiem jak Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski – będziecie przygotowani na każdą okazję.

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” to spisane przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk, pełne anegdot, cennych informacji, porad i przestróg, kompendium wiedzy dla małych odkrywców, na temat najsłynniejszych polskich gór, które opowieściami ubarwił wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, a pięknymi ilustracjami ożywił Adam Pękalski

Autor(ka):