Tatrzańskie Musealia Święto Muzeum Tatrzańskiego

Tatrzańskie Musealia to festiwal, który łączy historię z nowoczesnością. Organizowany jest przez najstarszą instytucję kulturalną w regionie – Muzeum Tatrzańskie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: taternik i turysta, lokalny mieszkaniec i przyjezdny, rodzice i dziecko.


Program wydarzeń


15 sierpnia (sobota)

Gra miejska: „Śladami Tytusa Chałubińskiego”
9.00-18.00, Start: w jednym z wyznaczonych punktów, które trzeba odwiedzić w ramach zabawy. Uczestnicy dowolnie układają plan odwiedzenia poszczególnych miejsc. Będą to lokalizacje bezpośrednio związane z doktorem Tytusem Chałubińskim, patronem Muzeum Tatrzańskiego.

Wycieczka na Halę Gąsienicową
10.00, Start: oczko wodne na Krupówkach 
Uczestnikom tej niezwykłej wyprawy towarzyszyć będzie Wojciech Szatkowski, kustosz Muzeum Tatrzańskiego oraz aktorzy Teatru Witkacego, którzy zaprezentują interpretacje wybranych tekstów Tytusa Chałubińskiego.
 
Księgarnia muzealna
13.00-15.00, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi „Koliba”, ul. Kościeliska 18
Okazja do rozmowy z ekspertami o książkach i planach wydawniczych. Przewidziano promocyjne ceny książek.

16 sierpnia (niedziela)

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Willa „Koliba” jakiej nie znacie
11.00 i 20.00, Willa „Koliba” Zakopane, ul. Kościeliska 18
Zwiedzanie przepięknej, drewnianej willi wybudowanej w stylu zakopiańskim. Oprowadzający dr hab. Zbigniew Moździerz opowie nie tylko o tajemnicach budynku, ale i o samym twórcy stylu Stanisławie Witkiewiczu.


 
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Ze względu na pandemię koronawirusa na wydarzenia wewnątrz budynków konieczna jest wcześniejsza rezerwacja: promocja@muzeumtatrzanskie.pl

Autor(ka):