Tauron Kino Mistrzów

Pod hasłem TAURON KINO MISTRZÓW, na terenie stacji narciarskiej Witów-Ski w Gminie Kościelisko, w wakacyjne weekendy odbędzie się dziesięć pokazów kina gatunkowego z najwyższej półki. Nie zabraknie kultowych thrillerów takich jak Milczenie Owiec, czy Fargo, dużych, oscarowych produkcji (La La Land), ale też niebanalnych komedii (Co robimy w ukryciu) czy filmów poruszających aktualne problemy społeczne (Nędznicy).

Idea Kina samochodowego narodziła się w Stanach Zjednoczonych już w 1933. Przez lata zapomniana, dziś znów święci triumfy w związku zobostrzeniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Głównym zamysłem twórców pomysłu jest zaproponowanie lokalnej społeczności, oraz przebywającym na Podhalu turystom rozrywki na wysokim, artystycznym poziomie. Większość pokazywanych filmów ma na swoim koncie Oscary czy to za reżyserię, czy za role aktorskie.

Witów, położony w gminie Kościelisko, to miejsce wręcz wymarzone dla tego wydarzenia. Jedna z najpiękniejszych górskich miejscowości w Polsce oprócz niewątpliwych atutów, jakimi są kultura, dbałość o tradycję, wreszcie Tatry, tym razem zaoferuje Wam najwspanialsze kino w wyjątkowej i niepowtarzalnej przestrzeni i formie. W ciągu dnia spotkanie z piękną naturą i przyrodą Tatr, wieczorem delektowanie się mistrzowskim kinem. Gmina Kościelisko. Do zobaczenia. Tak wiele – to hasło, które oddaje specyficzny klimat tego miejsca i jednocześnie trafnie wprowadza widzów w klimat wydarzenia TAURON KINO MISTRZÓW.

W projekt zaangażował się, jako główny partner, koncern TAURON, wspierający ambitne projekty kulturalne w Małopolsce i promujący bezpieczne spędzenie wakacyjnych wieczorów, w tym przypadku w towarzystwie gwiazd światowego kina.

Poniżej pełen repertuar wydarzenia:

1.08. sobota – Slumdog. Milioner z ulicy | reż. Danny Boyle, Wlk Brytania, 2008, 123’

7.08. piątek – Misery | reż. Rob Reiner, USA, 1990, 107’
8.08. sobota – Milczenie Owiec | reż. Jonathan Demme, USA, 1991, 118’

14.08. piątek – Co robimy w ukryciu | reż. Taika Waititi, Jermaine Clement, Nowa Zelandia / USA, 2014, 86’
15.08. sobota – Heavy Trip | reż. Juuso Laatio, Jukka Vidgren, Finlandia / Norwegia, 2018, 92’

28.08. piątek – Dwunastu gniewnych ludzi | reż. Sidney Lumet, USA, 1957, 96’
29.08. sobota – Nędznicy | reż. Ladj Ly, Francja, 2019, 102’

Każdy z seansów rozpocznie się o godzinie 21:00.

Bilety w cenie 30 zł od auta do nabycia na Biletin.pl oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku. Uwaga! Nie ma możliwości sprzedaży biletów na miejscu. Dochód ze sprzedaży biletów zasili Fundację Karola Stopki. Więcej informacji oraz regulamin wydarzenia dostępny na stronie: kino.gminakoscielisko.pl

Partnerem głównym projektu jest TAURON Polska Energia SA.