Teraz Czytasz
Teatr Witkacy wraca do gry

Teatr Witkacy wraca do gry

Iga Kaczmarczyk
urodziny Teatru Witkacy 21 maja

Już 21. maja długo wyczekiwane ponowne otwarcie Teatru dla Widzów i powrót zespołu na swoją scenę przy zakopiańskich Chramcówkach.

W wiosennym repertuarze znalazły się sztuki na podstawie twórczości Witkacego – Patrona Teatru: „Metafizyka dwugłowego cielęcia”, „ONI, czyli nie drażnić kota” oraz „Demonizm zakopiański”. Widzowie będą mogli zobaczyć również „Rzeźnię” wg Sławomira Mrożka, „Nieprzyjaciela” wg Juliena Greena (spektakl grany w Dworze Tetmajerów w Łopusznej – filia Muzeum Tatrzańskiego) oraz ostatnią premierę „Akt Przerywany, czyli Teatr Nie(konsekwencji)” na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza. 11. i 12. czerwca Teatr zaprasza na premierowy spektakl zrealizowany w ramach Sceny Propozycji Aktorskich „Nietoperz czyli dwoistość” stworzony przez dwójkę Aktorów – Joannę Banasik oraz Krzysztofa Najbora.

Otwarcie Teatru Witkacy 21 maja

Spektakle w dalszym ciągu prezentowane będą w rygorze sanitarnym, a widzowie przed wizytą proszeni są o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w spektaklach. Na widownię może wejść połowa publiczności. Aktualny repertuar dostępny na stronie Teatru.

Zobacz Też
Okładka magazynu Zakoplan, przewodnika po atrakcjach i wydarzeniach Zakopanego i Podhala

Fot. Marcin Kopeć, Iwona Toporowska Photography / Teatr Witkacy

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry