Tour de Pologne UCI World Tour

Czy w tym roku polski kolarz dojedzie na metę Tour de Pologne w żółtej koszulce lidera? Na starcie zobaczymy zwycięzcę z 2018 roku – Michała Kwiatkowskiego, zabraknie niestety Rafała Majki.

Od 9 do 15 sierpnia ponownie będziemy śledzić zmagania kolarzy na jednej z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Udział zapowiedziały 22 ekipy i ponad 150 zawodników. Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie, a finisz na krakowskich Błoniach. Pod Tatrami kibice mają aż dwa dni aby ustawić się na trasie!

09.08.2021 – ETAP 1: Lublin – Chełm

Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Etap prowadzi przez urokliwe i bogate w walory przyrodnicze tereny Lubelszczyzny. Etap wymagający, z licznymi podjazdami, meta w Chełmie.

10.08.2021 – ETAP 2: Zamość – Przemyśl

Etap rozpocznie się w mieście idealnym jak nazywany jest Zamość. Kolarze pożegnają się z Lubelszczyzną i przeniosą się na Podkarpacie. Trasa nie będzie łatwa, szykuje się zażarta walka i wyczerpujący finisz

11.08.2021 – ETAP 3: Sanok – Rzeszów

Start na rynku w Sanoku. Trasa wiedzie przez Ustrzyki Dolne, Hotel Arłamów, Łańcut, linię mety kolarze miną w Rzeszowie. Etap wymagający, ale zarazem obfitujący w premie

12.08.2021 – ETAP 4: Tarnów – Bukowina Tatrzańska

Zapierająca dech w piersiach panorama Tatr, sąsiedztwo Tatrzańskiego Parku Narodowego i trudna, 160-kilometrowa trasa. Ratunkiem mogą być cienie podhalańskich lasów, a utrudnieniem nasza niepewna pogoda. Kolarze będą finiszować w Bukowinie Tatrzańskiej, do której dojadą przez Łapszankę od strony Czorsztyna. Przyjazd na metę planowany jest około godziny 18.45.

13.08.2021 – ETAP 5: Chochołów – Bielsko-Biała

Start honorowy piątego etapu zaplanowany jest na godzinę 14.25 przy Chochołowskich Termach. Przejazd przez żywy skansen ludowej architektury – Chochołów, Czarny Dunajec i Pieniążkowice, Zawoję. Teren pofałdowany, zobaczymy wiele podjazdów na trasie oraz widowiskowy finisz w Bielsku-Białej.

14.08.2021 – ETAP 6: Katowice / Jazda indywidualna na czas

W stolicy województwa śląskiego czeka na kolarzy jazda indywidualna na czas na 19-kilometrowej trasie, z dużą ilością odcinków prostych.

15.08.2021 – ETAP 7: Zabrze – Kraków

Start ostatniego etapu 78. Tour de Pologne zaplanowano w Zabrzu. Kolarze przejadą z województwa śląskiego do województwa małopolskiego. Ciekawy etap dla sprinterów, z finiszem na krakowskich Błoniach.

Wyścigi towarzyszące:

Tour de Pologne Junior (11-15.08.2021) to cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży towarzyszący naszemu narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI World Tour. Jego głównym założeniem jest promocja aktywnego spędzania czasu jako elementu prawidłowego wychowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży poprzez sport, a także popularyzacja jazdy na rowerze i kolarstwa.

Tour de Pologne Amatorów (10.08.2021) to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa. Od początku istnienia, czyli od 2010 roku, towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, dzisiaj na trasę rusza kilka razy więcej zawodników. Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. O jego wyjątkowości świadczy fakt, iż kolarze amatorzy mogą rywalizować na fragmencie trasy Tour de Pologne UCI World Tour.

Autor(ka):