W kameralnym wnętrzu willi „Atma” zagościła kameralna wystawa czasowa przedstawia 21 tkanin użytkowych – są to różnej wielkości i kształtu serwety wykonane z płótna oraz z koronek utkanych w technice klockowej będące darem Magdaleny Bujak-Lenczowskiej z 2022 roku.
Powstały najprawdopodobniej w okresie od 1945 do lat 50. XX wieku w Zakopanem w Krajowej Szkole Koronkarskiej – nieistniejącej obecnie instytucji uczącej rzemiosła tkackiego, powstałej w 1883 roku z inicjatywy Heleny Modrzejewskiej. Przez lata działalności kilkakrotnie zmieniającej nazwę, jednak z niezmiennie wielką energią prowadzonej przez kolejne dyrektorki. W latach 1946–1969 funkcję tę pełniła Maria Bujakowa. Według niej najistotniejszym zadaniem było stwarzanie młodym ludziom warunków do rozwoju, a także umożliwienie zdobycia przez nich znawstwa zawodu.
Na wystawie zostanie pokazana po raz pierwszy w willi „Atma” praca zatytułowana „Szymanowskiemu”, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, zaprojektowana i wyhaftowana przez Marię Bujakową w latach 1981–1982 na konkurs zorganizowany w 100. rocznicę urodzin kompozytora. Wśród drzew, ulubionego motywu artystki, rozbrzmiewa melodia skomponowanego przez Karola Szymanowskiego mazurka na fortepian op. 50 nr 11 (Allegretto).