Teraz Czytasz
V Bieg Hasiora
09 października 2022

V Bieg Hasiora

9. października odbędzie się zakopiański bieg miejski na dystansie 5 km, który ma na celu przybliżenie twórczości Władysława Hasiora oraz o czym nie każdy wie – jego kariery sportowej. 

Wybitny polski artysta, rzeźbiarz i malarz, miał za sobą również karierę lekkoatlety – biegacza długodystansowca. Rywalizował w seniorskich Mistrzostwach Polski z najlepszymi wynikami na 5 km. W podsumowaniach sezonu kilkukrotnie plasował się w pierwszej dwudziestce na dystansach od 3 km do 10 km. Trenował zawodniczo przez kilka lat, a rekordy życiowe zanotował będąc już studentem ASP w Warszawie.

Start biegu Jego imienia będzie miał miejsce o godzinie 08.00 w Kuźnicach na wysokości pomnika Prometeusz Rozstrzelany. Trasa poprowadzi w dół ulicą Przewodników Tatrzańskich i kolejno ulicami: Bronisława Czecha – Piłsudskiego – Sabały – Żeromskiego – Makuszyńskiego – Grunwaldzką – Generała Andrzeja Galicy – i Krupówkami aż do mety przy gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego.

Zobacz Też

WordPress Zakopane: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Realizacja: montinea | marketing & graphic design Strony: Wydarzenia & Mapy Wszelkie prawa zastrzeżone © Paul Bystrzan 2021 - Paul Bystrzan

Przewiń Do Góry