VII Bieg Hasiora

To będzie już VII edycja Biegu Hasiora! W niedzielę, 2 czerwca biegacze i biegaczki wyruszą z Kuźnic na 3-kilometrową trasę ulicami Zakopanego ku Galerii Władysława Hasiora mieszczącej się przy ulicy Jagiellońskiej 18b. A to wszystko nie tylko po to, by wyrównywać życiowe rekordy i promować zdrowy tryb życia, ale również by upamiętnić postać Władysława Hasiora, który sam był utalentowanym biegaczem uczestniczącym w Akademickich Mistrzostwach Polski. 

Jaka będzie trasa biegu na dystansie 3 km? Start na ul. Przewodników Tatrzańskich i Karłowicza w okolicach skrzyżowania – bieg w dół Przewodników Tatrzańskich – skręt w prawo bieg prosto ul. Droga na Bystre – skręt w lewo w Bulwary Słowackiego – skręt w prawo ul. Władysława Broniewskiego – skręt w lewo w Bulwary Słowackiego – prosto w ul. Jagiellońską – skręt w lewo przed Galerię Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b, gdzie zlokalizowana będzie META.

Bieg Hasiora to wydarzenie sportowo-kulturalne zachęcające przede wszystkim do aktywności na świeżym powietrzu i upowszechniające zdrowy styl życia. Dodatkowo, biegacze mają możliwość zapoznania się z twórczością Władysława Hasiora i obcowania z jego sztuką. Bieg, który Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizuje już po raz siódmy, upamiętnia sportową naturę Władysława Hasiora. Inspiracją dla organizacji wydarzenia była lektura pamiętników artysty – miał on bardzo dobre wyniki sportowe jako biegacz!