Wakacje w ośrodkach PKL

Nie ma to jak wakacje w górach – a będąc w górach nie możecie nie skorzystać z atrakcji oferowanych przez PKL w swoich ośrodkach!

Odwiedzający Kasprowy Wierch i Gubałówkę, a także Palenicę, Mosorny Groń, Górę Żar, Górę Parkową czy Jaworzynę Krynicką – mogą spędzić wolny czas na wiele sposobów, a każdy znajdzie coś dla siebie: piesze i rowerowe wycieczki, spływy górskimi rzekami, romantyczne wschody i zachody słońca czy podziwianie przyrody i górskich widoków z wysokości wagonika kolei i platformy widokowej. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych!

Kasprowy Wierch

Niezapomniane wrażenia oraz przepiękne widoki dostarczy wyjazd koleją linową na Kasprowy Wierch. Kolejka kursuje od 07.00 rano – to świetna opcja aby ruszyć na długą wycieczkę już z poziomu Kasprowego. Wjazd ostatnim kursem kolei linowej o godzinie 19:00 i zjazd o godzinie 21:00 to możliwość podziwiania przepięknych zachodów słońca. Pamiętajcie, że najwygodniejszy jest wcześniejszy zakup biletów online!

Do końca września na szycie Kasprowego organizowana jest akcja edukacyjna #STACJAEDUKACJA. Każdy wyjeżdżający koleją linową PKL na szczyt będzie mógł dowiedzieć się od przewodników wielu ciekawostek na temat tatrzańskiej przyrody, zjawisk pogodowych panujących w górach czy posłuchać informacji o kolejce linowej. Przewodnicy czekają na szczycie codziennie od godziny 9:30 do 15:30 w trzech wyznaczonych miejscach – ich znakiem rozpoznawczym jest pomarańczowa koszulka z nazwą akcji #STACJAEDUKACJA oraz oznaczeniami PKL i TPN. 

Gubałówka

Wycieczka i wjazd koleją linowo-terenową to jedna z głównych i kultowych atrakcji Zakopanego. W czasie wakacji możecie skorzystać z najwyżej położonej w Polsce plaży. Czekają na Was leżaki i przepiękna panorama Tatr. Z kolei najmłodsi będą mogli budować zamki z piasku w ogromnej piaskownicy oraz skorzystać z wakacyjnych atrakcji i animacji. Spragnieni adrenaliny z pewnością udadzą się na zjeżdżalnię grawitacyjną oraz tor do tubbingu.

Mosorny Groń i Góra Żar

Pasjonaci górskiej jazdy rowerem powinny odwiedzić ośrodek PKL Góra Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Znajdą tam trzy trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Na szczyt wzniesienia można wjechać na rowerze lub z rowerem korzystając z kolei linowo-terenowej. Od początku lipca działa także park Żarogang, w którym można szkolić swoje umiejętności ekstremalnej jazdy na rowerze. Przy dolnej stacji na najmłodszych będzie czekać strefa zabaw z różnymi atrakcjami, między innymi: zjeżdżalnia pontonowa, huśtawki i dmuchańce. Trasy rowerowe o różnym stopniu trudności czekają również na odwiedzających ośrodek PKL Mosorny Groń w Zawoi. Po wjeździe koleją swoją przygodę w PKL Bike Parks można kontynuować w kompleksie tras Babia Góra Trails.

Palenica

Turyści przyjeżdżający do Szczawnicy będą mogli skorzystać z atrakcyjnych pakietów, które umożliwiają zarówno posłuchanie opowieści flisaków podczas spływu Dunajcem, jak i wyjazd koleją linową Palenica. Bilety łączone dostępne są w kasie spływu Dunajcem, przystań początkowa Sromowce Wyżne-Kąty. Na „Małych Zdobywców Gór” czeka szlak przygody, który rozpoczyna się przy górnej stacji kolei na Palenicę. Najmlodsi spotkają bajkowe owady: 5-metrową mrówkę, motyla, ważkę, a także gigantyczne grzyby: muchomory, borowiki i rydze. Oprócz tego na trasie będzie można spotkać figury zwierząt – rysia, borsuka, salamandrę – a także tablice edukacyjne opisujące zwierzęta i przyrodę w Pieninach. Za pomocą „zwierzoskopu” mali wczasowicze będą mogli oczami wilka lub sokoła oglądać górskie widoki.

Góra Parkowa

Ciekawostki związane z historią Krynicy-Zdrój i Góry Parkowej będą mogli usłyszeć wszyscy udający się na Górę Parkową w towarzystwie przewodnika PKL. Zuzanna Długosz, znana jako „Baba z gór” podzieli się z uczestnikami spacerowej wycieczki na Górę Parkową malowniczymi opowieściami, przybliży historię regionu. Wczasowicze będą mogli również wziąć udział w grze terenowej i zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce na tle wybranej starej fotografii z Krynicy. Przy budynku górnej stacji kolei na odwiedzających Górę Parkową czeka zjeżdżalnia pontonowa oraz kompleks „Rajskich Ślizgawek”.

Jaworzyna Krynicka

Już w połowie sierpnia Grupa PKL zaprasza na oficjalne otwarcie nowej atrakcji na Jaworznie Krynickiej! Platforma widokowa zlokalizowana na budynku górnej stacji kolei gondolowej znajduje się na wysokości 1123 m. n.p.m. co czyni ją najwyżej położonym punktem widokowym w okolicy! Dla odważnych, dużą atrakcją będzie zjeżdżalnia, którą dostaniemy się z platformy do punktu startowego. Platforma dołączy już na stałe do pozostałych letnich atrakcji Jaworzyny krynickiej, tj. tras rowerowych i ścieżek edukacyjnych dla najmłodszych.

Autor(ka):