Wernisaż wystawy Jana Muskata „Na krawędzi wspinania” – prace w drewnie i kamieniu 

Kolejna wystawa w zakopiańskiej Kawiarni Kmicic! Tym razem w ramach wystawy „Na krawędzi wspinania” swoje unikatowe kamienne i drewniane rzeźby zaprezentuje Jan Muskat – znany wspinacz, instruktor i przewodnik wysokogórski. Zajrzyj koniecznie na wernisaż, który odbędzie się już w niedzielę, 7 lipca o godzinie 18:00 bądź codziennie w godzinach pracy kawiarni aż do 2 sierpnia!

Jan Tadeusz Muskat (ur. w 1950 roku w Warszawie), zakopiańczyk, wspinacz, instruktor alpinizmu, przewodnik wysokogórski oraz miłośnik sztuki i przyrody. W Tatrach, które eksplorował uczestniczył w przejściach ponad stu nowych dróg zarówno letnich, jak i zimowych w górach świata np Torre del Paine Norte w Patagonii. Ciągle zafascynowany nimi i w nich obecny.  Działacz organizacji górskich, w Tatry wprowadził tysiące ludzi. Inicjator Biegi Świstaka i Memoriału Bartka Olszańskiego. Twórca rzeźb i przedmiotów użytkowych.  Autor książki „Siedem” o swoich wspinaczkowych dokonaniach wydanej nakładem wydawnictwa Stapis 2024. 

Esteta walczący o zachowanie piękna i to piękno utrwalający w swoich pracach. Na wystawie znajdą się jego unikatowe rzeźby,  obrazy w ramach jego autorstwa i formy użytkowe. 

Wystawa będzie dostępna od 7 lipca do 2 sierpnia 2024 roku.

Autor(ka):