Teraz Czytasz
Wiosna Jazzowa 2023
29 kwietnia - 02 maja 2023

Wiosna Jazzowa 2023

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem
WIOSNA JAZZOWA ZAKOPANE 2023 – program

Jazz już nierozerwalnie łączy się z Zakopanem, a tutejsza Wiosna Jazzowa wyczekiwana jest przez wielbicieli świetnej muzyki – już po raz dziewiętnasty zagra dla jazzowych sympatyków!

29 kwietnia, sobota, 12:00

Inauguracja Wiosny Jazzowej – Konferencja Prasowa, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

The Lions, koncert plenerowy, róg ul. Weteranów Wojny i ul. Krupówki lub Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41 (przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych)

Wrocławska grupa to muzycy z ogromnym stażem i wyjątkowym bagażem doświadczeń. Sami o sobie mówią, że grają Jahzz, a przekładając to literalnie – fuzję jazzu, afro, funky i soulu. Partie instrumentów dętych, przenikają się z potężną sekcją i doskonałymi harmoniami wokalnymi.

30 kwietnia, niedziela, 19:30

Marta Zalewska Orchestra, Urszula Dudziak, Klub Le Scandale, ul. Zaruskiego 5

Niedzielny koncert to spotkanie z damami polskiego jazzu. Marta Zalewska i jej orkiestra to zespół wyjątkowych indywidualności polskiej sceny jazzowej z liderką, która komponuje, aranżuje, śpiewa i gra na wielu instrumentach. Następnie na scenie zamelduje się najsłynniejsza polska gwiazda jazzowej wokalistyki – Urszula Dudziak. Maestria wykonania, sceniczny luz, swing i spontaniczne call and response z publicznością to cechy stałe jej wspaniałych koncertów.

1 maja, poniedziałek, 19:00

Jazz Trio, Kuba Badach, Klub Le Scandale, ul. Zaruskiego 5

Zobacz Też

Wieczór rozpocznie zespół Jarosława Michaluka, doskonałego basisty, kontrabasisty, kompozytora i aranżera, który przedstawi swój autorski repertuar. Całość nawiązuje do jazzowej klasyki, ale zawiera wiele elementów smooth, samby, bossanovy, a nawet ludowych korzeni. Finał należeć będzie do jednego z najlepszych wokalistów w Polsce – Kuba Badach z zespołem to gwarancja wyjątkowej podróży przez „miasto jazz i okolice” – klasyka polskiej piosenki, utwory Andrzeja Zauchy, piękne melodie i wspaniałe improwizacje.

2 maja, wtorek, 17:00

United Europe Jazz Festival. Adam Wendt – The Choice (Polska), Darkness Positive (Słowacja), M. Kratochvil & Jazz Q (Czechy), Restauracja Halka – Aries Hotel & Spa Zakopane, ul. Zaruskiego 5

Bilety możecie kupić TUTAJ.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry