Wodne zabawy w STRHu

Malarka Agnieszka Słońska-Więcek prezentuje swoje prace, na których w niezwykły sposób przestawia żywioł wody – w STRHu, kawiarni widokowej i galerii w Kamienicy Krupówki 4a.

Jak mówi Artystka: „Malarstwo zawsze było moją pasją, jednak ukończone szkoły skutecznie zniechęciły mnie do tej formy wyrażania siebie. Potrzeba stworzenia oryginalnego prezentu dla męża sprawiła, że na nowo obudziła się w we mnie chęć powrotu do swoich korzeni.

Tworzę obrazy dynamiczne, niczym sekundowy kadr zatrzymany na wieczność. Staram się być obserwatorem współczesnego świata. Chcę aby widz patrząc na moje obrazy zatracał się w atmosferze obrazu czując żar, kurz, podmuch wiatru lub po prostu ciszę. Moje prace inspirowane są emocjami i zmysłami… atmosferą, zapachem, temperaturą… Pragnę, aby widz poczuł upał, mróz, prędkość wiatru, zapach morza, szum silników samolotu. Lubię dynamikę. Sekundowy kadr zatrzymany na wieczność. Moim celem nie jest popisywanie się techniką malarską, lecz wywołanie emocji w widzu tak, aby poczuł niepokój z powodu nadciągającej burzy, lub przeciwnie… święty spokój… smutek… żal… lub… gotowość do zabawy… albo ciemność pokoju z podartymi zasłonami, przez które wkrada się światło dnia. Lubię obserwować, jak zmieniające się światło pozwala nam różnie interpretować atmosferę tych samych miejsc.”

Wystawę można podziwiać do końca września w godzinach otwarcia STRHu.

Autor(ka):