Teraz Czytasz
Wołanie w górach. Michał Jagiełło o akcjach TOPR

Wołanie w górach. Michał Jagiełło o akcjach TOPR

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem
Wołanie w górach. Michał Jagiełło o akcjach TOPR bez napisu

Bez względu na pogodę wyruszają, by nieść pomoc uwięzionym w górach. O tych najciekawszych i najtrudniejszych akcjach ratunkowych w Tatrach opowiada kultowa książka „Wołanie w górach” Michała Jagiełły.

Michał Jagiełło, znakomity pisarz, ratownik tatrzański oraz naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR-u, wieloletni wiceminister kultury i dyrektor Biblioteki Narodowej pracę nad kroniką akcji ratunkowych rozpoczął jeszcze na V roku studiów, w 1964 r. Jako rzecznik prasowy GOPR-u zajmował się m.in. analizą przyczyn górskich wypadków. I tak w 1979 r. ukazało się pierwsze wydanie ośmiokrotnie wznawianego „Wołania w górach”. Pracował nad uzupełnieniami do kolejnej edycji, gdy trzy lata temu nagle zmarł podczas pobytu w Zakopanem.

Próby domknięcia opowieści o działaniach TOPR podjęła się córka autora Dominika Jagiełło przy wsparciu Adama Maraska, który z kroniki wypadków wybrał kilkanaście nowych opisów wypraw z lat 2016–2017. Najnowsze wydanie książki ukazuje się w czterdziestą rocznicę pierwszego wydania oraz w 110. rocznicę powołania TOPR.

Sprawdź, gdzie możesz kupić najtaniej:

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry