Wystawa: Fale Północy

Surfing zazwyczaj kojarzony jest najczęściej z hawajskimi plażami, czy wybrzeżem Kalifornii. Tymczasem sport ten można uprawiać nie tylko na Oceanie Spokojnym, ale i innych akwenach, w tym znacznie zimniejszym Atlantyku, a nawet naszym Bałtyku.

Wystawa „Fale Północy” jest zbiorem fotografii wykonanych na spotach od wybrzeża Morza Bałtyckiego, gdzie urodził się autor, aż po rejony Arktyki, w których odnalazł możliwość realizacji swoich pasji do surfingu i gór w jednym miejscu. Oprócz zdjęć bałtyckich fal, zaprezentowane są fotografie, na których typowe dla surfingu tropikalne klimaty ustępują miejsca surowym krajobrazom oraz sylwetkom ludzi, którzy poświęcając się swojej pasji, zanurzają się z deską w lodowatych wodach Północnego Atlantyku.

fale-północy-2

Autorem wystawy jest Krzysztof Jędrzejak – bałtycki fotograf, instruktor i promotor surfingu. Laureat wielu konkursów fotograficznych. Publikował zdjęcia w europejskich magazynach surfingowych oraz prezentował je na wystawach w kraju i za granicą. Poza Bałtykiem swoje doświadczenie fotograficzno-surfingowe zbierał na wodach niemal wszystkich oceanów, od Meksyku po Islandię. 

Wystawę można oglądać do 15 października w Kawiarni STRH, przy ul. Krupówki 4a (III piętro).

Autor(ka):