Wystawa „Krajobrazy” Grażyny Orłowskiej

Kolejna wystawa malarstwa w Kawiarni Kmicic! Tym razem swoje prace zaprezentuje Grażyna Orłowska, która w Zakopanem od wielu lat zajmuję się aranżacją wystaw organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie oraz Tatrzański Park Narodowy. Jej wielką pasją jest malarstwo, w którym aktualnie spełnia się tworząc pejzaże akwarelowe, którym będzie poświęcona wystawa „Krajobrazy” otwierająca się w sobotę, 8 czerwca 2024 roku o godzinę 18:00 w zakopiańskiej Kawiarni Kmicic. 

Grażyna Orłowska, urodzona 17.04.1955 r. w Krakowie. Plastyczka z zawodu i zamiłowania, od 40 lat związana z Podhalem. Autorka i realizatorka ponad trzydziestu projektów aranżacji plastycznych wystaw czasowych i stałych organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie oraz Tatrzański Park Narodowy. W tym takich jak „Tatry – czas odkrywców” prezentowanej zarówno w Muzeum Tatrzańskim jak i w Museo Nazionale della Montagna w Turynie w 2009 roku. Ostatnio opracowała między innymi aranżację plastyczne wystaw „Made in Zakopane” oraz „Triumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala” prezentowanych w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego.

Jej pasją jest malarstwo. Zaczynała od obrazów olejnych i suchych pasteli. Ostatnio koncentruje się prawie wyłącznie na pejzażach akwarelowych. Właśnie im będzie poświęcona najbliższa wystawa „Krajobrazy”. 

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2024 roku o godzinie 18:00 w Kawiarni Kmicic, ul. Stanisława Staszica 11a. Wernisażowi będzie towarzyszył recital muzyczny Małgorzaty Bajur. Wstęp wolny.