Teraz Czytasz
Wystawa: Niezależność
Wystawa Niezależność

Wspólne rozmowy, wymiana poglądów i doświadczeń skłoniły artystów do spontanicznego działania i zetknięcia różnych światów w jednym miejscu. Agnieszka i Magdalena – grafika warsztatowa, Marcin – malarstwo, Gabriel – rzeźba.


Wystawa to dialog, spotkanie przyjaciół, których łączy zamiłowanie do sztuki oraz pasja pedagogiczna. To brak podporządkowania modzie, obecnym trendom i stylom. To determinacja i szczerość w dążeniu do uprawiania dziedzin sztuki, które się ceni.

Agnieszka Rokicka przedstawia na wystawie geometryczne linoryty z cyklu „Zależności”. Ten linearny świat wprowadza odbiorcę w płaszczyzny własnej interpretacji i pozostawia szerokie pole dla jego wyobraźni. Magdalena Wanat-Drobisz jest autorką linorytów, odbitych ręcznie na szlachetnych japońskich papierach. Pierwsza część jej prac to artystyczny komentarz do prozy życia pod Tatrami, ze wszystkimi odcieniami towarzyszących temu emocji. Druga natomiast porusza temat samotności, wyobcowania i izolacji. Tematyka prac Gabriela Szyrszenia to swego rodzaju refleksje natury socjologicznej i filozoficznej, uosobione w instalacjach oraz technice asamblażu. Gabriel posługuje się mnogością technik, a w instalacjach eksperymentuje z wieloma materiałami. W malarstwie Marcina Tasa punktem wyjścia zazwyczaj jest fotografia – na etapie jej powstania podejmuje decyzje o temacie, kompozycji, sposobie przedstawiania bliskich mu osób oraz miejsc z okolic podhalańskiej Czarnej Góry.

Zobacz Też
Władysław Werner fotograf Tatr i Zakopanego

Prace można obejrzeć w Galerii Sztuki BWA Jatki w Nowym Targu, przy ul. Kościuszki 4. Wystawa jest otwarta do 5 kwietnia, w związku z aktualnymi restrykcjami sanitarnymi prace można oglądać przez okno galerii.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WordPress Zakopane: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Realizacja: montinea | marketing & graphic design Strony: Wydarzenia & Mapy Wszelkie prawa zastrzeżone © Paul Bystrzan 2021 - Paul Bystrzan

Przewiń Do Góry