Teraz Czytasz
Wystawa „Niezmienność” z cyklu „Pokolenia”
16 maja - 06 października 2024

Wystawa „Niezmienność” z cyklu „Pokolenia”

Olga Pluta

Czy twórczość artystów zaliczanych dla klasyków sztuki tatrzańskiej stanowi jeszcze źródło inspiracji dla artystów tworzących w XXI wieku? Jak najbardziej! Będzie mogli przekonać się o tym już wkrótce na otwierającej się właśnie wystawie w pracowni Władysława Jarockiego będącej częścią Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. 

W Muzeum Jana Kasprowicza na zakopiańskiej Harendzie będziecie mogli doświadczyć niezwykłego artystycznego połączenia dzieł i pamiątek po mieszkającym i tworzącym tam malarzu i architekcie – Władysławie Jarockim z twórczością artystów, którzy studiowali lub studiują na tej samej uczelni co on – krakowskiej Akademii Sztuki Pięknych. A to wszystko w ramach V wystawy z cyklu „Pokolenia” zatytułowanej „Niezmienność”, na której wernisaż już 16 maja o godzinie 17:00 zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa oraz Zofia Weiss Gallery.

Projekt „Niezmienność” traktuje o niezmienności zarówno tradycji stroju góralskiego jak i szeroko rozumianego tatrzańskiego pejzażu. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną barwnie i szeroko malowane postaci góralek i górali oraz to na co patrzymy z Harendy, czyli pejzaż rozciągający się aż ku szczytom Tatr. Niespodzianką będą stroje góralskie tradycyjne i współczesne.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry