Teraz Czytasz
Wystawa: Sen tropikalnego słońca. Witkacy i Zakopane

Wystawa: Sen tropikalnego słońca. Witkacy i Zakopane

Wystawa-„Sen-tropikalnego-słońca.-Witkacy-i-Zakopane

Punktem wyjścia projektu „Tropikalne uroki. Witkacy i Zakopane” jest wyprawa artysty w tropiki z 1914 roku, ale też domniemana i dżunglowa aura prehistorycznego Zakopanego.

W twórczości Witkacego te doświadczenia, zarówno rzeczywiste, jak i urojone, splatają się w jedno, spotykając się w przestrzeni tego samego pejzażu. Wyobrażenie o zakopiańskim Cejlonie, które Witkacy opisywał w kategoriach snu, pokazane zostało na tle intelektualnej i artystycznej atmosfery przedwojennej Polski. Jednocześnie autorzy wystawy odnieśli ją do kontekstu lokalnego, sztuki czasów PRL i sztuki współczesnej.

Artyści: Marceli Adamczyk, Paweł Althamer, Przemek Branas, Maria Bujakowa i Tadeusz Brzozowski, Ewa Ciepielewska, Wanda i Wiktoria Gentil-Tippenhauer, Wiktor Gutt i Waldemar Raniszewski, Władysław Hasior, Irenka Kalicka, Antoni Kenar, Eustachy Kossakowski, Joanna Malinowska i C.T. Jasper, Agnieszka Polska, Katarzyna Przezwańska, Zofia Rydet, Józef Różyski, Antoni Rząsa, Kazimierz Sichulski, Janek Simon, Zofia Stryjeńska, Edward Sutor, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Stanisław Witkiewicz, Karol Wójciak, August Zamoyski.

Zobacz Też
Wesołych Świąt życzy Zakoplan

Wernisaż wystawy
10 września (czwartek), 18.00
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: promocja@muzeumtatrzanskie.pl

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WordPress Zakopane: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Realizacja: montinea | marketing & graphic design Strony: Wydarzenia & Mapy Wszelkie prawa zastrzeżone © Paul Bystrzan 2021 - Paul Bystrzan

Przewiń Do Góry