Teraz Czytasz
Wystawa: Sen tropikalnego słońca. Witkacy i Zakopane

Wystawa: Sen tropikalnego słońca. Witkacy i Zakopane

Wystawa-„Sen-tropikalnego-słońca.-Witkacy-i-Zakopane

Punktem wyjścia projektu „Tropikalne uroki. Witkacy i Zakopane” jest wyprawa artysty w tropiki z 1914 roku, ale też domniemana i dżunglowa aura prehistorycznego Zakopanego.

W twórczości Witkacego te doświadczenia, zarówno rzeczywiste, jak i urojone, splatają się w jedno, spotykając się w przestrzeni tego samego pejzażu. Wyobrażenie o zakopiańskim Cejlonie, które Witkacy opisywał w kategoriach snu, pokazane zostało na tle intelektualnej i artystycznej atmosfery przedwojennej Polski. Jednocześnie autorzy wystawy odnieśli ją do kontekstu lokalnego, sztuki czasów PRL i sztuki współczesnej.

Artyści: Marceli Adamczyk, Paweł Althamer, Przemek Branas, Maria Bujakowa i Tadeusz Brzozowski, Ewa Ciepielewska, Wanda i Wiktoria Gentil-Tippenhauer, Wiktor Gutt i Waldemar Raniszewski, Władysław Hasior, Irenka Kalicka, Antoni Kenar, Eustachy Kossakowski, Joanna Malinowska i C.T. Jasper, Agnieszka Polska, Katarzyna Przezwańska, Zofia Rydet, Józef Różyski, Antoni Rząsa, Kazimierz Sichulski, Janek Simon, Zofia Stryjeńska, Edward Sutor, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Stanisław Witkiewicz, Karol Wójciak, August Zamoyski.

Zobacz Też
73.-Tour-de-Pologne

Wernisaż wystawy
10 września (czwartek), 18.00
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: promocja@muzeumtatrzanskie.pl

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WordPress Zakopane: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Realizacja: montinea | marketing & graphic design Strony: Wydarzenia & Mapy Wszelkie prawa zastrzeżone © Paul Bystrzan 2021 - Paul Bystrzan

Przewiń Do Góry