Teraz Czytasz
XI Puchar Misia Stramusia
18 lutego 2023

XI Puchar Misia Stramusia

Iga Kaczmarczyk
XI Puchar Misia Stramusia pod Nosalem Zakopane 2023

18 lutego odbędą się organizowane już po raz 11. popularne narciarskie i snowboardowe zawody dzieci. Puchar Misia Stramusia jest uwieńczeniem czasami kilku dni lub kilku tygodni szkoleń i kursów feryjnych oraz doskonałą okazją do zaprezentowania przez dzieci zdobytych umiejętności narciarskich i snowboardowych.

W Pucharze mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 14 lat (snowboardziści do 16 lat). Dzieci, w zależności od dyscypliny w której startują, klasyfikowane są w odpowiedniej kategorii wiekowej, a młodzi narciarze są dodatkowo podzieleni na zawodników w kategorii KLUB oraz REKREACJA. Zawodnicy będą rywalizować o jedno z trzech miejsc na podium w każdej kategorii z podziałem na chłopców i dziewczynki. Zawody odbywają się w formule narciarski Ski Cross oraz slalom snowboard. Są to jedne z największych zawodów dla dzieci w Polsce z bardzo atrakcyjnym pakietem nagród dla zwycięzców oraz bogatym programem artystycznym dla wszystkich uczestników!

Źródło: www.nosal.pl

Od kilku lat zawodom Pucharu Misia Stramusia towarzyszy również Puchar Rodzinny, w którym mogą startować duety reprezentowane przez dziecko do lat 14 (narty) lub 16 (snowboard) oraz jednego rodzica. Rywalizacja zespołowa odbywa się na specjalnie ustawionym torze i polega na tym, że rodzic biegnie na rakietach śnieżnych po slalomie w górę stoku, gdzie czeka gotowe do startu dziecko. Dotykając ręką dziecko, daje mu sygnał do startu i młody zawodnik na nartach lub snowboardzie zjeżdża w dół, w momencie przejechania linii mety czas automatycznie się zatrzymuje. Zawody odbywają się z podziałem na pięć kategorii wiekowych (decyduje wiek dziecka). Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostaną rozdane puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na koniec zawodów wśród wszystkich uczestników startujących w zawodach zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jest to bardzo widowiskowa, pełna emocji i zabawy konkurencja. Obowiązuje limit miejsc startowych, więc należy się spieszyć z zapisami!

W piątek 17.02 odbędą się treningi po slalomie ski cross z przeszkodami:

  • kategorie REKREACJA 15:00 – 17:00 pod okiem instruktorów szkoły STRAMA,
  • kategorie KLUB 15:00 – 16:00 pod okiem trenerów
  • kategorie SNOWBOARD 16:15 – 17:15 pod okiem instruktorów szkoły STRAMA i trenerów

Trening ma na celu zapoznanie uczestników XI Pucharu z trasą sobotnich zawodów. Dzieci będą miały także możliwość rozgrzewki na slalomie cross w sobotę tuż przed zawodami.

Zobacz Też

Każde dziecko biorące udział w zawodach zostanie nagrodzone i weźmie udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród. Poza pięknymi pucharami i medalami oraz nagrodami za udział, spośród wszystkich startujących w zawodach zostaną rozlosowane ciekawe i wartościowe nagrody. Podczas zawodów pod Nosalem będzie wiele innych atrakcji:

  • Zabawy i atrakcje w Stramuśland
  • Animacje i koło fortuny Maoam i Haribo
  • STRAMUSIOWA fotobudka
  • Gry i zabawy edukacyjne związane z bezpieczeństwem na stoku realizowane przez komisariat Policji w Zakopanem

Więcej informacji i zapisy znajdziecie TUTAJ.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry