XI Puchar Misia Stramusia

18 lutego odbędą się organizowane już po raz 11. popularne narciarskie i snowboardowe zawody dzieci. Puchar Misia Stramusia jest uwieńczeniem czasami kilku dni lub kilku tygodni szkoleń i kursów feryjnych oraz doskonałą okazją do zaprezentowania przez dzieci zdobytych umiejętności narciarskich i snowboardowych.

W Pucharze mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 14 lat (snowboardziści do 16 lat). Dzieci, w zależności od dyscypliny w której startują, klasyfikowane są w odpowiedniej kategorii wiekowej, a młodzi narciarze są dodatkowo podzieleni na zawodników w kategorii KLUB oraz REKREACJA. Zawodnicy będą rywalizować o jedno z trzech miejsc na podium w każdej kategorii z podziałem na chłopców i dziewczynki. Zawody odbywają się w formule narciarski Ski Cross oraz slalom snowboard. Są to jedne z największych zawodów dla dzieci w Polsce z bardzo atrakcyjnym pakietem nagród dla zwycięzców oraz bogatym programem artystycznym dla wszystkich uczestników!

Źródło: www.nosal.pl

Od kilku lat zawodom Pucharu Misia Stramusia towarzyszy również Puchar Rodzinny, w którym mogą startować duety reprezentowane przez dziecko do lat 14 (narty) lub 16 (snowboard) oraz jednego rodzica. Rywalizacja zespołowa odbywa się na specjalnie ustawionym torze i polega na tym, że rodzic biegnie na rakietach śnieżnych po slalomie w górę stoku, gdzie czeka gotowe do startu dziecko. Dotykając ręką dziecko, daje mu sygnał do startu i młody zawodnik na nartach lub snowboardzie zjeżdża w dół, w momencie przejechania linii mety czas automatycznie się zatrzymuje. Zawody odbywają się z podziałem na pięć kategorii wiekowych (decyduje wiek dziecka). Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostaną rozdane puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na koniec zawodów wśród wszystkich uczestników startujących w zawodach zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jest to bardzo widowiskowa, pełna emocji i zabawy konkurencja. Obowiązuje limit miejsc startowych, więc należy się spieszyć z zapisami!

W piątek 17.02 odbędą się treningi po slalomie ski cross z przeszkodami:

  • kategorie REKREACJA 15:00 – 17:00 pod okiem instruktorów szkoły STRAMA,
  • kategorie KLUB 15:00 – 16:00 pod okiem trenerów
  • kategorie SNOWBOARD 16:15 – 17:15 pod okiem instruktorów szkoły STRAMA i trenerów

Trening ma na celu zapoznanie uczestników XI Pucharu z trasą sobotnich zawodów. Dzieci będą miały także możliwość rozgrzewki na slalomie cross w sobotę tuż przed zawodami.

Każde dziecko biorące udział w zawodach zostanie nagrodzone i weźmie udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród. Poza pięknymi pucharami i medalami oraz nagrodami za udział, spośród wszystkich startujących w zawodach zostaną rozlosowane ciekawe i wartościowe nagrody. Podczas zawodów pod Nosalem będzie wiele innych atrakcji:

  • Zabawy i atrakcje w Stramuśland
  • Animacje i koło fortuny Maoam i Haribo
  • STRAMUSIOWA fotobudka
  • Gry i zabawy edukacyjne związane z bezpieczeństwem na stoku realizowane przez komisariat Policji w Zakopanem

Więcej informacji i zapisy znajdziecie TUTAJ.

Autor(ka):