XIII Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

Interesujesz się długodystansowymi biegami wysokogórskimi? Sam biegasz, a może lubisz oglądać zmagania ekstremalnych biegaczy na malowniczych tatrzańskich trasach i dopingować ich w arcytrudnych zmaganiach? A może chcesz wziąć udział w spotkaniach ze znanymi zawodnikami, warsztatach, pokazach sprzętu oraz innych atrakcjach biegowych? Z pewnością zainteresuje Cię więc 13. Edycja Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem, która odbędzie się już w najbliższych weekend, w dniach 28-30 czerwca 2024 roku w Zakopanem!

Na tegoroczne zawody składać się będą 3 biegi: XVI Wysokogórski Bieg im. Druha Franciszka Marduły będący jednocześnie XII Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning (32 km), XV Bieg Sokoła (15,6 km) oraz XII Bieg im. Hrabiego Władysława Zamoyskiego (10 km).

Zakopiański Weekend Biegowego z Sokołem to wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz zawodów miłośników biegów górskich, przyciągające z roku na rok sporą liczbę uczestników i kibiców. W dniach 28-30 czerwca 2024 roku pasjonaci tej dyscypliny sportu w ciągu trzech dni będą mogli zmierzyć się z trzema zróżnicowanymi pod względem dystansu i stopnia trudności trasami prowadzącymi pięknymi tatrzańskimi szlakami. W ciągu kilkunastu lat wszystkie biegi, które początkowo były niewielkimi kameralnymi imprezami organizowanymi przez pasjonatów dla pasjonatów, znacznie się rozrastały, ciągle ewoluując i podnosząc swoją rangę. Jak co roku, tak i również w 2023 roku zmagania na wszystkich trasach uwiecznione zostały na zapierającym dech w piersiach filmie:

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem pragnie poprzez organizacje takich wydarzeń upowszechniać bieganie jako ogólnodostępną formę sportu i rekreacji, promować Tatry, Zakopane i powiat tatrzański, popularyzować patriotyczne i sportowe idee zgodnie z hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, a także upamiętnić postać naszego druha Franciszka Marduły oraz hrabiego Władysława Zamoyskiego, który również był członkiem TG „Sokół”.

Organizacja tegorocznych zawodów możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu dwóch instytucji: Województwa Małopolskiego (Bieg Marduły) oraz Urzędu Miasta Zakopane (Bieg Sokoła i Bieg Zamoyskiego), firmy Salomon (głównego sponsora sprzętowego) oraz wielu innych sponsorów.

Program zawodów:

28.06.2024 r. (piątek),
godz. 15:00 – start Biegu Sokoła (Kuźnice);
godz. 19:00 – rozdanie nagród (Sokół)

29.06.2024 r. (sobota)
godz. 7:00 – start Biegu Marduły (Park Miejski w Zakopanem),
godz. 15:00 – rozdanie nagród (Kino Sokół)

30.06.2024 r. (niedziela)
godz. 7:30 – start Biegu Zamoyskiego (Palenica Białczańska)
godz. 13:00 – rozdanie nagród

Dodatkowo w ramach wydarzenia zorganizowane zostaną także m.in.: spotkanie tematyczne o biegach wysokogórskich (piątek w Kinie Miejsce) oraz zawody biegowe dla dzieci, zajęcia gimnastyczno-wytrzymałościowe oraz wystąpienie nt. sporu o Morskie Oko i roli, jaką odegrał w nim hrabia Zamoyski (sobota, Park Miejski, sokolnia).

Zapraszamy wszystkich serdecznie, są jeszcze wolne miejsca na wszystkie biegi!!!

Więcej informacji na stronie www.biegisokole.pl.

Autor(ka):