Teraz Czytasz
Zakopiańska Aukcja Sztuki dla Ukrainy
23 kwietnia 2022

Zakopiańska Aukcja Sztuki dla Ukrainy

Iga Kaczmarczyk
Zakopiańska Aukcja Sztuki dla Ukrainy

23 kwietnia o godzinie 19.00 w Kawiarni Kmicic odbędzie się wyjątkowa aukcja dzieł sztuki, a dochód z niej przeznaczony zostanie na pomoc dla Ukrainy. Aukcja będzie się odbywała na żywo oraz w internecie.

Na aukcji będzie można wylicytować prace, między innymi, takich twórców jak Ewa Fortuna, Lidia Rosińska, Aleksandra Rudzka-Miazga, Anna Schumacher, Paula Solańska, Jarosław Modzelewski, Stanisław Cukier, Marcin Rząsa, Magda Ciszewska-Rząsa, Beata Zalot, Karol Szostak, Krzysztof Kokoryn i wielu innych, ich lista wciąż się wydłuża. Będzie malarstwo, grafika, ceramika, szkło, tkanina, drewno i fotografia. To niezwykła okazja, by, pomagając, zostać posiadaczem niezwykłych dzieł sztuki. Czas umili koncert duetu Maciej Cisło i Jakub Hubicki.

Jak podają organizatorzy; sytuacja jest dynamiczna, pieniądze potrzebne są wszędzie, dlatego decyzję o tym, komu zostaną przekazane, podejmą tuż przed wydarzeniem, choć wierzą i mają nadzieję, że zostaną one przeznaczone już na odbudowę tego kraju. Organizatorami aukcji są Fundacja im. Antoniego Rząsy, Kawiarnia Kmicic, Górski Dom Kultury, Magdalena Herbowska – Windmill.

Zobacz Też

Licytowane prace znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku: tutaj.

Autorem plakatu jest Staszek Berbeka
Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry