Teraz Czytasz
Zakopiańska Galeria Wojciecha Flecka

Zakopiańska Galeria Wojciecha Flecka

Iga Kaczmarczyk
Zakopiańska Galeria Wojciecha Flecka

Na kulturalnej mapie Zakopanego powstało nowe miejsce! Zakopiańska Galeria Wojciecha Flecka prezentuje przegląd całej twórczości artysty – malarstwo, szkice i bogatą kolekcję monotypii będących echem tradycji rodzinnych oraz pamiątki. To miejsce niezwykłe, oddalone od zgiełku miasta, które przeniesie Was w świat wyjątkowej sztuki.

„Nie każdy człowiek jest człowiekiem.
I nie każdy malarz Flekiem”

Jan Sztaudynger

Wojciech Fleck urodził się w 1903 roku w Warszawie, zmarł w 1972 roku w Zakopanem. Zasłynął głównie jako twórca pejzaży oraz martwych natur. Studia artystyczne odbył w Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. Po zakończeniu Powstania Warszawskiego i pobycie w obozie w Pruszkowie w 1945 roku przeprowadził się do Zakopanego, gdzie mieszkał i tworzył aż do śmierci.

Źródło: wojciechfleck.zakopane.org.pl

Był tutaj pracownikiem Urzędu Miasta w funkcji kierownika sali wystawowej Bazaru Polskiego, kierownikiem Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Delegatura w Zakopanem – następnie Biura Wystaw Artystycznych. Pełnił także funkcję sekretarza w Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział Zakopane.

Zobacz Też

W pierwszych latach po wojnie był jednym z najważniejszych i najaktywniejszych twórców środowiska zakopiańskiego. Malował pejzaże, kwiaty, martwe natury i kompozycje figuralne. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Dziś prace Wojciecha Flecka znajdują się w licznych zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Zakopiańska Galeria Wojciecha Flacka znajduje się na ulicy Chłabówka 2. Czynna jest od środy do niedzieli w godz. 10-16 po telefonicznym ustaleniu terminu: +48 18 20 110 85, +48 668 973 110

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry