Teraz Czytasz
Zakopiańska Galeria Wojciecha Flecka
Zakopiańska Galeria Wojciecha Flecka

Na kulturalnej mapie Zakopanego powstało nowe miejsce! Zakopiańska Galeria Wojciecha Flecka prezentuje przegląd całej twórczości artysty – malarstwo, szkice i bogatą kolekcję monotypii będących echem tradycji rodzinnych oraz pamiątki. To miejsce niezwykłe, oddalone od zgiełku miasta, które przeniesie Was w świat wyjątkowej sztuki.

„Nie każdy człowiek jest człowiekiem.
I nie każdy malarz Flekiem”

Jan Sztaudynger

Wojciech Fleck urodził się w 1903 roku w Warszawie, zmarł w 1972 roku w Zakopanem. Zasłynął głównie jako twórca pejzaży oraz martwych natur. Studia artystyczne odbył w Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. Po zakończeniu Powstania Warszawskiego i pobycie w obozie w Pruszkowie w 1945 roku przeprowadził się do Zakopanego, gdzie mieszkał i tworzył aż do śmierci.

Źródło: wojciechfleck.zakopane.org.pl

Był tutaj pracownikiem Urzędu Miasta w funkcji kierownika sali wystawowej Bazaru Polskiego, kierownikiem Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Delegatura w Zakopanem – następnie Biura Wystaw Artystycznych. Pełnił także funkcję sekretarza w Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział Zakopane.

Zobacz Też
Platery z wytwórni Marcina Jarry

W pierwszych latach po wojnie był jednym z najważniejszych i najaktywniejszych twórców środowiska zakopiańskiego. Malował pejzaże, kwiaty, martwe natury i kompozycje figuralne. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Dziś prace Wojciecha Flecka znajdują się w licznych zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Zakopiańska Galeria Wojciecha Flacka znajduje się na ulicy Chłabówka 2. Czynna jest od środy do niedzieli w godz. 10-16 po telefonicznym ustaleniu terminu: +48 18 20 110 85, +48 668 973 110

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WordPress Zakopane: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Realizacja: montinea | marketing & graphic design Strony: Wydarzenia & Mapy Wszelkie prawa zastrzeżone © Paul Bystrzan 2021 - Paul Bystrzan

Przewiń Do Góry