Teraz Czytasz
Zapisy na Bieg Hasiora otwarte!
14 maja 2023

Zapisy na Bieg Hasiora otwarte!

Iga Kaczmarczyk

VII Bieg Hasiora, organizowany przez Muzeum Tatrzańskie, odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2024. Jest już możliwość zapisania się na listę startową zdobywającego popularność biegu upamiętniającego pamięć Artysty.

Jaka będzie trasa biegu na dystansie 3 km? Start na ul. Przewodników Tatrzańskich i Karłowicza w okolicach skrzyżowania – bieg w dół Przewodników Tatrzańskich – skręt w prawo bieg prosto ul. Droga na Bystre – skręt w lewo w Bulwary Słowackiego – skręt w prawo ul. Władysława Broniewskiego – skręt w lewo w Bulwary Słowackiego – prosto w ul. Jagiellońską – skręt w lewo przed Galerię Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b, gdzie zlokalizowana będzie META.

Bieg Hasiora to wydarzenie sportowo-kulturalne zachęcające przede wszystkim do aktywności na świeżym powietrzu i upowszechniające zdrowy styl życia. Dodatkowo, biegacze mają możliwość zapoznania się z twórczością Władysława Hasiora i obcowania z jego sztuką. Bieg, który Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizuje już po raz siódmy, upamiętnia sportową naturę Władysława Hasiora. Inspiracją dla organizacji wydarzenia była lektura pamiętników artysty – miał on bardzo dobre wyniki sportowe jako biegacz!

Zobacz Też

Zapisy są otwarte do 30 maja TUTAJ.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry