Znamy wyniki Red Bull Szybka Tura!

Marcin Rzeszótko potrzebował jedynie 56 min by pokonać 11-kilometrową trasę zawodów Red Bull Szybka Tura, wiodącą z Kuźnic na szczyt Kasprowego Wierchu i z powrotem. Najszybsza wśród kobiet była Iwona Januszyk, która na mecie zameldowała się po 1h i 4 min, zajmując 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

26 marca Andrzej Bargiel rzucił wyzwanie skiturowcom goniąc ich na szczyt Kasprowego Wierchu. Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 7:00. Andrzej wyruszył na trasę 30 minut po uczestnikach i przekroczył metę po 28 startujących, osiągając realnie 6 czas zawodów.

– Bardzo się cieszę, że w końcu spotkaliśmy się na Red Bull Szybka Tura. Z każdym mijanym na trasie zawodnikiem udało mi się zbić piątkę. Wystartowało też sporo osób ze środowiska zawodniczego, więc panowie i panie wykręcili tu mocne czasy – powiedział Andrzej Bargiel.

Andrzej Bargiel Fot. Tomasz Ustupski

– Bardzo się cieszę, że dopisały warunki na trasie i startowała świetna ekipa. Było twardo, czyli w zasadzie tak, jak się spodziewaliśmy. Jestem w sumie czwarty raz w tym tygodniu na Kasprowym i dziś było najlepiej. Na zjeździe jechałem dość zachowawczo, trochę się obawiałem zderzenia lub wypięcia z wiązań, z uwagi na to, że sprzęt, który na dziś wybrałem, nie jest przystosowany do osiągania maksymalnych prędkości – powiedział na mecie Marcin Rzeszótko.

– Do zawodów nie trenowałam specjalnie, gdyż cały rok przygotowuję się do Pucharu Świata, ale jak zobaczyłam, że u nas organizowane są takie zawody, postanowiłam wystartować. Zakładałam sobie konkretny czas i na początku wszystko szło zgodnie z planem, po czym przy końcówce Kotła zaatakował mnie lód i niestety musiałam zrobić jakieś 10 000 zakosów, przez co znacznie zwolniłam. Myślę, że jest dobry powód, by za rok znów wystartować, lepiej przygotować foki i wykręcić lepszy czas – dodała najszybsza wśród kobiet Iwona Januszyk.

Iwona Januszyk fot. Marcin Kin

W Red Bull Szybka Tura – Wyścig na Żywo zwyciężyli: Marcin Rzeszótko i Iwona Januszyk. Najszybszy w kategorii splitboard był Marcin Motyka z czasem 1h 20min. Zwycięzcy otrzymali nagrody od partnerów zawodów: zegarek Garmin Fenix 7 oraz voucher na sprzęt sportowy od marki Salomon. W czasie Red Bull Szybka Tura w Kotle Goryczkowym na uczestników czekała premia PKL za największą prędkość podczas zjazdu. Najszybsi w punkcie pomiaru byli: Rafał Bojarski i Mirosława Witowska, którzy osiągnęli prędkość odpowiednio: 86.96 km/h oraz 81.08 km/h. Do trzech najlepszych mężczyzn i kobiet powędrowały nagrody pieniężne oraz vouchery ufundowane przez PKL Kasprowy Wierch.

Pełna lista z wynikami dostępna na stronie: www.redbull.pl/szybkatura