Atma czynna po przerwie

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” jest ponownie otwarte dla zwiedzających. To jedyna placówka muzealna na świecie gromadząca pamiątki po jednym z największych polskich kompozytorów.

Karol Szymanowski wielokrotnie odwiedzał Zakopane, aby w końcu osiąść tu na stałe właśnie w utrzymanej w zakopiańskim stylu willi „Atma” – której nazwa pochodzi z sanskrytu i oznacza „duszę”.

Muzeum przybliża zwiedzającym postać Szymanowskiego, jego życie i twórczość, a także folklor Podhala; wprowadza jednocześnie w wyjątkowy klimat Zakopanego XX-lecia międzywojennego. Wnętrze willi, w tym rekonstrukcja gabinetu Karola Szymanowskiego, podczas niedawnego generalnego remontu zostało odświeżone oraz przystosowane do osób niepełnosprawnych. Dysponuje także nowoczesnymi nośnikami multimedialnymi.

Leon-Wyczółkowski-z-Tatrami-w-tle

Obecnie oprócz stałej ekspozycji można obejrzeć wystawę pt. „Leon Wyczółkowski – z Tatrami w tle”. Po tak długim czasie zamknięcia muzeów w okresie pandemii – wizyta w Atmie z pewnością będzie dla Was wyjątkowa.

Więcej o Atmie można przeczytać tutaj: https://zakoplan.pl/odwiedz-dom-wybitnego-kompozytora/

Codziennie w godz. 13.00 – 13.30 ma miejsce przerwa techniczna i dezynfekcja. W trosce o bezpieczeństwo ilość osób zwiedzających została zmniejszona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

Godziny otwarcia muzeum:
Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 10.00-17.00 (dzień bezpłatnego wstępu)
Środa: 10.00-16.00
Czwartek: 10.00-16.00
Piątek: 10.00-16.00
Sobota: 10.00-17.00
Niedziela: 10.00-16.00

Ceny biletów:
normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł
rodzinny (maks. 5 osób w tym min. 1 dziecko do 18 r.ż.) – 25 zł
bilet dla młodzieży od ukończenia 7 do 26 roku życia – 1 zł

Bilety dostępne są także on-line: https://bilety.mnk.pl/